Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri TSM, Cloud9’ı mağlup ederek Worlds’e katılma hakkı kazandı!

TSM, Cloud9’ı mağlup ederek Worlds’e katılma hakkı kazandı!

Nisqy'li Cloud9'ı 3-1 ile geçen Broken Blade'li TSM, şampiyonluk şansını sürdürdü ve Worlds 2020'ye katılma hakkı kazandı.

LCS 2020 Yaz Mevsimi'nde finale adım adım yaklaşılırken Worlds 2020'ye katılacak olan ekipler tamamlandı. FlyQuest ve Team Liquid'in turnuvaya katılımı kesinleşmişti. Dün oynanan mücadelenin ardından LCS'in son temsilcisi de belli oldu. Lower bracket'ta Cloud9'ı 3-1 ile geçen TSM, şampiyonluk şansını sürdürürken Worlds'e katılmayı garantiledi. Cloud9 ise hem şampiyonluk şansını, hem de bölgesini Worlds 2020'de temsil etme hakkını kaybetti.

Serinin ilk maçında Broken Blade üst koridorda Lucian oynadı. Makro oyunda başarılı bir grafik çizen TSM seride 1-0 öne geçti. İkinci mücadelede ise çok daha güçlü bir Cloud9 izledik. Özellikle Blaber ne Nisqy'nin performansları serinin 1-1'e gelmesinde önemli rol oynadı. Üçüncü maçta Broken Blade bir kez daha Lucian oynadı ancak bu sefer maça iyi bir başlangıç yapamadı. Bjergsen'ın Twisted Fate'iyle geriden gelip galibiyete ulaşan ekip seride bir kez daha öne geçti. Serinin son maçını da kazanmayı başaran TSM rakibini elemeyi başardı.

Üst turdaki FlyQuest-Team Liquid mücadelesinin galibi direkt olarak finale yükselecek. Mağlup olan takım ise TSM ile kaşılaşarak finale çıkmak için son bir şans daha elde edecek.