Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Fnatic, LEC 2020 Yaz Mevsimi’nde finale adını yazdıran ilk ekip oldu!

Fnatic, LEC 2020 Yaz Mevsimi’nde finale adını yazdıran ilk ekip oldu!

G2 Esports'u 3-2 ile geçen Fnatic, LEC 2020 Yaz Mevsimi'nde finale çıkan ilk takım olmayı başardı.

Normal sezonda beklentilerin altında kalan Fnatic, playoff'larda çok daha iyi performanslar segiledi. Normal sezonda çıktığı 18 maçta 9 galibiyet 9 mağlubiyet alan ekip 4. sıraya yerleşti. Playoff'ların ilk turunda normal sezon lideri Rogue'u 3-0 ile geçen ekip direkt olarak yarı finale yükseldi ve G2'nun rakibi oldu. Güçlü rakibine karşı seriden 3-2 galip ayrılan Fnatic, LEC 2020 Yaz Mevsimi'nde finale adını yazdıran ilk ekip oldu. G2 Esports için şampiyonluk şansı bitmiş değil. Rogue-MAD Lions mücadelsini bekleyen ekibin rakibi bu seriden sonra belli olacak. 

Seriyi özetlemek gerekirse Fnatic kaçtı G2 kovaladı diyebiliriz. İlk maçın galibi FNC olurken ikinci maçı G2 kazandı. Tahmin edileceği üzere bir Fnatic bir G2 kazandı ve 5. maçın galibi olan Fnatic adını finale yazdırmayı başardı. Diğer taraftan ormancı Selfmade'in performansı seriye damga vurdu. MVP seçilen oyuncu Hecarim ile sağlam oyunlar sergiledi ve son maçta sahneye Gragas ile çıktı. İlk maçta Bwipo'nun ellerinde Rengar izledik.

LEC sistemine göre Fnatic finale çıkarken G2 için hiçbir şey bitmedi. Lower bracket'tan gelen Rogue ve MAD Lions arasında oynanacak serinin galibi, finale çıkmadan önce G2 Esports ile karşı karşıya gelecek. Bu serinin kazananı ise finalde Fnatic'in rakibi olacak. Bakalım bu yılın LEC şampiyonu hangi takım olacak?