Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri TSM, 100 Thieves’i elemeyi başardı!

TSM, 100 Thieves’i elemeyi başardı!

Brokan Blade'li TSM, LCS 2020 Bahar Mevsimi Play-off'larında 100 Thieves'i 3-2 ile geçerek FlyQuest'in rakibi oldu.

1. Maç

Üst koridorda ormancıların katıldığı ikiye ikide Işınlan'lar geldi ve pozisyon üçe üçe döndü. Broken Blade ilk kanı aldı ve TSM Ssumday üstünde baskı kurmaya devam etti. Meteos takımını ayakta tutmaya çalıştı ancak Broken Blade'in ellerindeki Aatrox her geçen dakika güçlendi. Baron'u alan TSM ejder çevresinde çıkan savaştan 3 skor çıkardı ve altın farkı 10000'in üzerine çıktı. Maçı 34 dakikada bitiren ekip seride 1-0 öne geçti. Sergen'in Aatrox performansı izleyeme değerdi.

2. Maç

Takımlar seçim yasaklama ekranında ilk maçla aynı şampiyonları yasaklayıp aynı kompozisyonlara yöneldi. Dardoch'ı nehirde yakalayan Ssumday ilk kanı aldı ancak pozisyona yetişen Broken Blade dönüş skorunu aldı. Orta oyunda yapılan kaotik savaşların ekmeğini yiyen isim Ryoma oldu. 20 dakikada 6 skor alan Ryoma durdurulamaz bir güç haline geldi. Orianna'nın önderliğinde doğru savaşları bulan 100 Thieves kuşatmalara başladı ve altın farkını açtı. Son savaşı da kazanan ekip seride durumu 1-1'e getirdi. 100T toplamda 16 skor alırken bunların 12'si Ryoma'nın ellerindeydi. Okyanusyalı orta koridor maçı %100 skor katkısıyla tamamladı.

3. Maç

Broken Blade üst koridorda Ssumday'in hatasını gördüğü gibi cezalandırdı ve ilk kanı bire birde döktü. TSM erken oyuna iyi başladı. Skorları ve ejderleri toplayan ekip yan koridorlarda yapılan savaşların sonucunda üstünlüğünü pekiştirmeyi başaramadı. Takımca daha doğru savaşan 100T kompozisyonu iyi kullanarak maça geri döndü. Sezon genelinde gördüğümüz gibi TSM yine makro oyunda ciddi hatalar yaparak maçı rakibine altın tepside sundu. Tecrübeli oyuncuların yer aldığı 100 Thievesbu hataları iyi değerlendirdi. Ekip maçı dakikada tamamladı ve seride 2-1 öne geçti. 

4. Maç

Broken Blade üst koridorda Kalista oynadı. Meteos'u ormanında yakalayan Dardoch-Bjergsen ikilisi ilk kanı aldı. Koridorlarda üstünlüğü kuran TSM, Dardoch'ın harita hareketleriyle doğru hamleleri yaptı. Belirli bir dakikanın ardından fark o kadar açıldı ki, TSM 10 kule yıkmışken 100 Thieves'in 1 skoru bile yoktu. Takım ilk skorunu 32. dakikada aldı. Çok rahat oynayan TSM maçı 33. dakikada bitirdi ve seriyi 5. maça uzattı.

5. Maç

Meteos üst koridora erken bir baskın yaparak ilk kanı Ssumday'e bıraktı. Serinin son maçı bir hayli gergin geçti. Haritanın üst tarafındaki üstünlüğünü genele yaymak isteyen 100 Thieves Bjergsen engeline takıldı. Tecrübeli oyuncunun Zoe performansı TSM'i oyunda tutan nokta oldu. 100 Thieves öndeyken son savaşı daha iyi oynayan TSM iyi iş çıkardı. 43. dakikada Bjergsen'ın harika performansıyla savaşı kazanan Team Solo Mid maçı bitirdi ve seriyi kazanmayı bildi.