Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCS playoffları, ESPN’de yayınlanacak

LCS playoffları, ESPN’de yayınlanacak

Dünyanın en büyük spor kanallarından biri olan ESPN, Kuzey Amerike League of Legends Ligi LCS’in playofflarını canlı yayınlamak için Riot Games ile bir anlaşma yaptığını duyurdu. Bu anlaşmayla birlikte espor, geleneksel televizyonlarda bir kez daha yer alacak.

Dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını, bütün spor müsabakalarının iptal olmasına neden oldu. Espor da bu salgından etkilendi fakat eldeki imkânları kullanarak müsabakaları devam ettirebiliyor. İnsanların evlerinde oturmak zorunda olduğu bu dönemlerde ise esporun önemi birkaç kat daha artıyor.

Geleneksel spor kanallarının boş kalması, onları da farklı alanlara yönlendirdi. Dünyanın en büyük spor medya kuruluşlarından biri olan ESPN de bu alanlara yönlenenlerden birisi. Riot Games ile anlaşma yapan kuruluş, LCS’in playoff karşılaşmalarını ESPN2 kanalından ve ESPN uygulamasından canlı olarak yayınlayacak.

Dün oynanan Team SoloMid – 100 Thieves mücadelesini uygulamasından canlı yayınlayan organizasyon, 11 Nisan’da oynanacak Evil Geniuses – Cloud9 ve ondan sonra oynanan bütün maçları ESPN2 kanalından yayınlayacak.

ESPN, 2019 yılında da Riot ile bir anlaşma yapmış ve Worlds 2019’u kanallarından canlı olarak yayınlamıştı. Anlaşma hakkında bir açıklama yapan John Lasker, “Riot Games ile çalışacağımız için çok heyecanlıyız. Dünyanın en popüler espor oyunlarından birinin LCS playofflarını canlı yayınlamak, yeni izleyicilere hizmet etmemize yardımcı oluyor.” ifadelerini kullandı.