Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Top Esports, play-off’larda yarı finale çıktı!

Top Esports, play-off’larda yarı finale çıktı!

Çeyrek final mücadelesinde Team WE'yi 3-1 ile geçen Top Esports, LPL 2020 Bahar Mevsimi'nde yarı finale yükseldi ve Invictus Gaming'in rakibi oldu.

1. Maç

beishang üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı takımına kazandırdı. Alamet savaşı başta Top Esports'un ağır galibiyetiyle sonuçlanacak gibi gözüktü ancak Morgan pozisyonu çok iyi oynadı ve takımını neredeyse eşit çıkardı. Maç uzun bir süre eşit gitti. Ejderler neredeyse eşit paylaşıldı ancak Team WE kuleleri yıkarak altın farkını kapadı. İki takım da makro oyunu fena oynamadı ve zeka savaşları başladı. Knight nbütün oyun boyunca ayrık ittirdi. Takım olarak oynayan Team WE Nexus'u düşürerek ilk maçı kazandı. Son savaşta Kennen'ı takımdan uzak tutan Missing ve beishang büyük iş yaptı.

2. Maç

Karsa orta koridora erken bir baskın yaptı ancak pozisyonu iyi oynayan Teacherma, ilk kanı Tayvanlı ormancıdan aldı. Karsa baskını baya kötü oynadı. Erken oyunu önde kapatan taraf Team WE oldu. Takım savaşlarını kazanarak oyuna yeniden ortak olan Top Esports, JackeyLove ve knight'ın sırtına bindi desek yanlış olmaz. Bu ikili savaşlarda çok iyi oynayarak takımlarını öne geçirdi. Aradaki farkı iyice açan TES rakip yapıları teker teker düşürdü ve mücadeleyi 22 dakikada tamamlamayı başardı. 

3. Maç

Alt koridorda yapılan kaotik savaşta ilk kan WE'ye gitti ancak TES pozisyondan 2 skor çıkardı. 2 skorun da Karsa'da kalması takımın bir hayli işine yaradı. Tayvanlı ormancı erken oyunda koridorlarına yardımcı oldu. Buna rağmen ejder kontrolünü alan WE altında öne geçti. Orta oyunda yapılan savaşlar tamamen tek taraflı geçti. Top Esports, yine JackeyLove ve knight önderliğinde savaşları kazanarak aradaki farkı açtı. Buna iyi klarşılık veren WE, beishang önderliğinde Baron'u aldı ancak savaşların kazananı yine TES oldu. Top Esports mücadeleyi 39 dakikada bitirdi ve seride 2-1 öne geçti.

4. Maç

Maç sakin başladı. LPL'de alışkın olduğumuz kaotik savaşlar yerine temkinli oyunlar izledik. İlk kan 13. dakikada alt koridordan geldi. Teacherma'yı katleden JackeyLove ilk kanın sahibi olurken hemen arkasından çıkan savaştan 4 skor çıkaran Team WE üstünlüğü eline aldı. İşler WE için iyi gidiyor gibi gözüküyordu. Ta ki Baron hamlesine kadar. JackeyLove güçlendirmeyi rakibin ellerinden çaldı ve pozisyondan 3 skorla ayrılan TES her şeyi tersine çevirdi. Bu dakikadan sonra hata yapmayan ekip maçı kazanarak seriye son noktayı koydu