Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri The International’ın kazananı OG ilklere imza attı!

The International’ın kazananı OG ilklere imza attı!

En büyük 18 takımın karşılaşması sonucu espor tarihinin en büyük ödülünü kazanan takım OG, art arda 2 sene büyük ödülü aynı kadroyla kazanarak The International tarihinde iki farklı ilke imza attı.

Espor dünyasının en çok izlenen ve ödül dağıtan turnuvası The International kazananı 25 Ağustos 2019 tarihinde oynanan final maçı ile yeniden OG oldu. Çoğu Dota seyircisine göre “En iyi The International“ın sonuna gelindi. Kaybedenlerin takım havuzundan çıkış yapıp finale adını yazdırmayı başaran Team Liquid, ilk maçı kazansa da art arda oynanan diğer üç maçı kaybederek ikinci oldu ve 4.4 milyon dolarlık ödülü sahiplendi. Hem geçen sene hem de bu senenin birincisi OG tam 15 milyon dolarlık ödülü kasasına koydu. Bu miktar, toplam ödül havuzunun %45’ini oluşturuyor.

Serinin ilk maçında Team Liquid net bir performansla maçın kazananı oldu. Miracle’ın harika performansı ile birlikte Liquid, OG’yi 33-24’lük skorla mağlup etti.

İkinci maçta ise OG yıkıcı bir üstünlükle Liquid’i mağlup etti. 32 dakikalık karşılaşmada OG 40-11’lik skorla Liquid’i ağır mağlup etti.

Üçüncü maçta OG üstünlüğü elden bırakmadı ve yine çok sağlam bir performansla galibiyet almayı başardı. 36 skor alan ekip 11 skor verdi ve maç 23 dakika sürdü. 

Son maç her iki takım da farklı stratejiler izledi. Peş peşe üç defa Io yasaklayan Liquid bu sefer yasaklamayınca OG derhal seçti. Taşıyıcı rolünde oynayan Io, eşyalarını tamamlandığında resmen bir canavara dönüştü! Üst koridorun Radiant üçüncü kulesi önünde yapılan takım savaşını Liquid kaybedince OG, buradan almış olduğu altın ve tecrübe puanı ile birlikte oyunu almayı başardı.

OG, The International 2019‘u kazanarak hem art arda iki kez The International’ı kazanan ilk takım oldu hem de bunu aynı kadroyla başaran ilk takım oldu.