Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri The International 9’un 8 takımı belli oldu

The International 9’un 8 takımı belli oldu

DPC sezonu boyunca puan toplayan ve şu an devam etmekte olan MDL Disneyland Paris Major turnuvasında hanesine puan eklemeye devam eden takımlardan dördü The International 9 biletini garantiledi. Bu takımlar MDL Major’da güçlü performanslarıyla öne çıkan Team Liquid, Fnatic, LGD Gaming ve Ninjas in Pyjamas oldu.

Team Secret bu sezon TI9 bileti garantileyen ilk takım olmuştu. Team Secret’ı Virtus.pro, Evil Geniuses ve Vici Gaming takip etti. MDL Disneyland Major başlamadan önce bazı takımlarsa The International 9 biletini almak için gerek duydukları toplam puana çok yakındı. MDL başladıktan sonra, TI9 biletini alan ilk takım TI8 ikincisi LGD Gaming oldu ve listeye beşinci katılımcı olarak adını yazdırdı.

Fnatic, MDL Paris’e zayıf bir imajla gitti ancak elemelerde yükselen dört takımdan ilki olmayı da başardı. Bu sezon, önceki etkinliklerde iyi iş çıkarmış olsalar da TI9 bileti için hala puana ihtiyaç duyuyorlardı ve MDL sürecinde bunu tamamladılar.

Fnatic’in aksine Team Liquid, bu puana ulaşana dek hayal kırıklığı yaratan bir sezon süreci yaşadı ve önceki iki Major turnuvanın erken safhalarında elendiler. Paris’te zorlu bir mücadele sürecine girdiler ve bu mücadelenin sonucunda TI9 biletine ulaşmayı da başardılar.

The International 9 biletini garantileyen 8. takım Ninjas in Pyjamas, DotaPit Minor’de güçlü bir performans sergiledi ve turnuvanın şampiyonu unvanına ulaştılar. MDL Major’da ilk 6 sırada yer almaları, yılın en büyük turnuvasına katılım hakkı kazanmaları için yeterli oldu.

Keen Gaming, TNC Predator, EHOME ve OG, eğer turnuva bugün sona erseydi son dört takım onlar olabilirdi ancak devam eden iki etkinlik var: StarLadder Ukraine Minor ve EPICENTER. Belirtmek gerekir ki EPICENTER için kapalı eleme turu 15 Mayıs tarihinde başlayacak.