Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri WePlay, Tug of War: Mad Moon’u duyurdu

WePlay, Tug of War: Mad Moon’u duyurdu

WePlay, Dota 2 sahnesinde yeni bir rekabet ortamı olarak listeye eklendi. Counter Strike Global Offensive ve Artifact için online turnuvalar düzenliyorlardı ve Dota 2 turnuvası da mevcut çalışmalarından biriydi. Ancak yeniden yapılanma ve etkinliğin tam olarak neye benzeyeceği ile ilgili yeni fikirler ve hedefler ortaya atılması süreci uzattı. Bu yılın ilk zamanlarında beklenen açıklama yapılmış ve Tug of War: Radiant turnuvası duyurulmuştu.

Ninjas in Pyjamas, ilk Tug of War: Radiant şampiyonu olan takım unvanına ulaştı. Turnuva, Şubat ayında gerçekleşti ve 50 bin dolar ödül havuzu bulunuyordu. NiP’in şampiyonluğu, takıma aynı zamanda 300 bin dolar ödül havuzu bulunan ve LAN formatında oynanan final karşılaşmasına direkt davet kazandırdı.

8 takım, final etkinliği WePlay! Tug of War: Mad Moon’a katılacak ve etkinlik Temmuz ayında gerçekleşecek. Ancak etkinliğin yeri ya da zamanı ile ilgili şu anda bir detay yok. NiP, takılacak 8 takımdan biri olacak; iki takım Tug of War: Dire Asia ve Tug of War: Dire America’da online mücadeleleri kazanması durumunda etkinliğe katılma hakkı kazanacak. Kalan 5 takım ise davet yoluyla katılımcılar listesine adını yazdıracak.

Turnuvanın grup aşamasında Bo3 (best of three) formatı kullanılacak. Grubunun ilk sırasına yerleşen her takım, yarı final aşamasına yükselecek. Turnuva için belirlenen ödül havuzu 300 bin dolar ancak MVP seçilen oyuncu ekstra 10 bin dolar kazanacak. Bu ödül için iki farklı kategori olacak: En iyi core ve en iyi support oyuncusu. Hangi oyuncunun MVP olacağı ise izleyicilerin oylamasıyla belirlenecek.