Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Newbee, TI9 öncesi kadro değişimi yaptı

Newbee, TI9 öncesi kadro değişimi yaptı

Newbee ve Aster bu sezon çok sayıda değişiklik yapan takımlardı. Bunun en büyük sebebi de istedikleri başarıya ve hedefledikleri pozisyona bir türlü ulaşamamaları oldu. Aster hem Kuala Lumpur hem de Chongqing Major turnuvalarına iyi bir başlangıç yaptı ancak bu durum uzun sürmedi ve her iki turnuvanın sonunda da son dört sırada yer aldılar. Takımın hem koçu hem de kurucu ortağı olan Xu “BurNIng” Zhilei, kadroda en iyi uyumu ve başarıya ulaşmak için en doğru formülü yakalamak adına değişiklikler yaptı.

Diğer yandan Newbee, bu sezon herhangi bir DPC turnuvasında yükselmeyi başaramadı. Şubat ayında, Virtus.pro, Evil Geniuses ve Team Liquid’in ardından dördüncü sırada tamamladığı MDL Macau’ya katıldı. EHOME’a transfer olan Luo “Ferrari_430” Feichi’nin de kadroda olmaması Newbee için zorluk yaratıyordu. Zhang “xiao8” Ning’e göre, Ferrari_430, Wen “awen” Lipeng’in ana kadrodan çıkarılması fikrini kabul etmedi ve bu sebeple kadrodan ayrılmak istedi. Ancak ironik bir şekilde awen, Xu “Moogy” Han’ın yedeğe alınmasının ardından final kadrosuna dâhil oldu.

Moogy ve Song “Sccc” Chun, Newbee’de yan yana oynamışlar ve 2016’nın en iyi ikililerinden biri olmuşlardı. Bu ikilinin performansı, Newbee’yi The International 2017 finaline taşımıştı. Ancak burada Team Liquid karşısında aldıkları 3-0 mağlubiyetle takımın durumu kötüden daha kötüye gitti. Bu mağlubiyetin ardından Moggy, yedeğe alındı ve yerini Sccc’nin 2014-2015 döneminde Newbee’nin akademi takımından arkadaşı olan Tan “Jiajia” Liija aldı. Jiajia, offlane maçlarda yer alıyordu ancak şimdi Newbee’nin ana kadrosuna katılmaya hazırlanıyor.

Diğer bir ilginç değişim ise Aster’dan transfer olan Lu “Fenrir” Chao’nun artık 5. pozisyonda yani destek rolünde oynayacak olması.

Newbee’nin Facebook hesabından bu konuyla ilgili şu cümleler paylaşıldı:

“Bu, The International’dan önceki son karar ve önümüzdeki Major ile Minor etkinlikler için çok çalışıyoruz.”

 

Newbee Dota2 Lineup Adjustments:

Newbee. Jiajia (Tanli Jia)
Newbee. Sccc (Chun Song)
Newbee. awen (Lipeng Wen)
Newbee. Waixi (Chao Yan)
Newbee. Fenrir (Chao Lu)
Coach: Newbee. Banana (Jiao Wang)

Full Details⬇️:https://t.co/GeHtwOjjLQ pic.twitter.com/EbTFBucSnj

— Newbee (@newbeecn) 5 Mayıs 2019

Bu değişikliklerin ardından takımın kadrosu şöyle şekillendi:

 

Tan “Jiajia” Liija

Song “Sccc” Chun

Wen “awen” Lipeng

Yan “Waixi” Chao

Lu “Fenrir” Chao