Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri MDL Major’da C ve D grubu

MDL Major’da C ve D grubu

Dota 2 takımlarının uzun bir süredir beklediği ve DPC sezonu boyunca puan topladığı MDL Disneyland Paris Major turnuvasında yer alacak 4 gruptan 2 tanesini incelemiştik. A ve B gruplarının ardından C ve D gruplarını ele aldık.

C Grubunda yer alan takımlar

Vici Gaming (5850 DPC puanı)

PSG.LGD (2790 DPC puanı)

paiN Gaming (0 DPC puanı)

Mineski (96 DPC puanı)

Mineski, ESL One Mumbai final karşılaşmasına yükselmiş ancak Keen Gaming karşısında 3-0 mağlup olmuştu. paiN Gaming ise yeniden yapılandırdığı takım kadrosuyla Dota Pro Circuit’e dönüş yaptı. Vici Gaming ve PSG.LGD ise grupta en güçlü isimler olarak göze çarpıyor.  Vici Gaming StarLadder ImbaTV Minor’ü kazanarak Stockholm Major’a bilet kazanmış ve 2 kupayı da evine götürmüştü. PSG.LGD ise son dönemlerde parlamaya ve potansiyelini kanıtlamaya devam ediyor. Başarılı takım, bugün başlayan MDL Disneyland Paris Major grup aşamasında ilk karşılaşmasını Mineski’ye karşı mücadele edecek.

Günün karşılaşmaları ise şu şekilde:

Mineski – PSG.LGD

Vici Gaming – paiN Gaming

D grubu ise ölüm grubu olarak adlandırılmasına sebep olan takımlara sahip. Hem The International 8’in şampiyonu OG, hem de sezon boyunca rakiplerine korku salan 3 takım yer alıyor.

D grubunda yer alan takımlar

Evil Geniuses (4650 DPC puanı)

Fnatic (3450 DPC puanı)

compLexity Gaming (16 DPC puanı)

OG (48 DPC puanı)

Evil Geniuses grupta en başarılı sonuçlara ulaşan takım gibi görünüyor. Bunun sebebi, OG The International 8 şampiyonu olmuş olsa da Evil Geniuses’ın The International 9 için yerini garantileyecek kadar başarılı olması. Ancak OG, Evil Geniuses hakkında endişelenmeden önce bugün MDL Paris Major’da ilk karşılaşmasını yapacağı rakibi Fnatic’e odaklanmalı.

D grubunun bugünkü karşılaşmaları ise şu şekilde olacak:

Evil Geniuses – compLexity Gaming

OG – Fnatic

Hem C hem de D grubunun, MDL Disneyland Paris Major macerasında ilk karşılaşmaları bugün, Türkiye saatiyle 19.00’da yapılacak.