Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri The International 2019’un tarihleri açıklandı

The International 2019’un tarihleri açıklandı

Birkaç gün önce Vici Gaming, sosyal medyada The International 2019 etkinliğinin tarihini verdiği bir paylaşım yapmıştı. Dota 2 Twitter hesabından yapılan paylaşımla, Vici Gaming’in verdiği tarih doğrulanmış oldu.

Bu paylaşıma göre, The International 2019’un grup aşaması 16 ile 18 Ağustos tarihlerinde gerçekleşirken, ana etkinlik 20 Ağustos ile 25 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Turnuvanın düzenleneceği yer ise Çin’in Şangay kentinde bulunan Mercedes Benz Arena olarak açıklandı. Büyük öneme sahip olan etkinlik için biletler birkaç hafta içinde satışta olacak.

 

The International 2019 will be taking place on August 20th through the 25th. We are still finalizing details that are required before tickets can go on sale, but we expect to be able to do that in a couple of weeks.

— DOTA 2 (@DOTA2) 25 Nisan 2019

 

 

 

Turnuvanın tarihleri ve nerede düzenleneceği belli olsa da takımlar hakkında henüz bir bilgi yok. Elemelerle gelecek 4 takım ve Dota 2 Pro Circuit (DPC) puanlarıyla EPICENTER ve MDL Disneyland Paris Major sonrasında gelecek 8 takım olacak.

 

The Battle Pass ya da Conpendium da oyunculara ödüller verecek ve ekinlik boyunca eğlenceye ortak olmalarında katkı sağlayacak. Bu yılın Battle Pass’i ile ilgili detaylı bilgiler şu anda paylaşılmamış olsa da önümüzdeki bir ya da iki hafta içinde bu bilgilerin paylaşılacağı düşünülüyor.

 

Kısacası zaman ve mekân belli oldu ancak takımlar hala belirsiz. Ayrıca hem biletler hem de Battle Pass hakkında detaylı bilgilerin birkaç hafta içinde ulaşılabilir olacağı düşünülüyor. Turnuvaların birbirlerini etkilediklerini de eklemek gerekiyor (DPC puanları toplanan turnvaların The International turnuvasını etkilediği gibi). Bunu göz önünde bulundurarak takımların da bu şekilde belli olacağını ve bilgilerin art arda verileceğini düşünebiliriz.