Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Team Sirius’ta erken kadro değişimi

Team Sirius’ta erken kadro değişimi

16 Nisan 2019 tarihinde, Team Aster organizasyonu yeni bir takım ile Dota 2 sahnesinde boy göstereceklerini duyurmuştu. Organizasyonun yeni takımı Team Sirius, kuruluşunun üzerinden sadece 9 gün geçmiş olmasına rağmen kadro içi değişikliklere gitme kararı aldı.

Team Aster takımının sahibi Xiaofei, Xu “BurNIng” Zhilei’nin yaptığı yayın sırasında bu gelişme hakkında bazı bilgiler sızdırdı. Bilgiler Team Aster’da beşinci pozisyonda oynayan oyuncusu Liu “Sylar” Jiajun’un Team Sirius’ta birinci pozisyonda yer alacağı yönündeydi. Bu da şu an güncel Team Sirius kadrosunda birinci pozisyonda oynayan Llu “Freeze” Chang’ın takımdan ayrılacağı ya da başka bir pozisyona geçeceği anlamına geliyor.

Bunun üzerine Twitter’da bir takipçinin Team Sirius’ta işlerin nasıl gittiği sorusuna Xiaofei, destek pozisyonunda kimin olacağı konusunda kararsızlık yaşadıkları ve Sylar’ın birinci pozisyona gelme ihtimali olduğu şeklinde bir cevap verdi.

Tüm bu değişikliklerin yapılması durumunda Çinli Dota 2 takımı Team Sirius’ın kadrosu şu şekilde olacak:

  • Liu “Sylar” Jiajun
  • Li “ASD” Zhiwen
  • He “Inflame” Yongzheng
  • Xu “ HYM” Zhi
  • Beşinci pozisyonda kimin olacağı henüz netlik kazanmadı.

Tüm bu değişikliklerin ardından Liu “Freeze” Chang’in durumu belirsizliğini koruyor. Yeni olan bu takımın, kadrosunda yapılan değişiklikler mücadele edecekleri takımlara karşı nasıl bir performans sergileyecek ve kimyası, iletişimi yönünden nasıl bir etki yaratacak merak konusu oldu.