Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri TFT’ye Dair İpuçları

TFT’ye Dair İpuçları

Selamlar bu yazımızda strateji ve League of Legends severlerin göz bebeği ve ortak paydası olan Taktik Savaşları'na dair ipuçlarını ele alacağız.

ŞAMPİYONLAR

Rengar

Her ne kadar 9.15B yamasında ufak bir nerf alsa da hala metanın göz bebeği olan Rengar, Koruyucu Melek – Bombardıman Topu – Kanasusamış üçlüsüyle adeta bir canavar olarak metanın kralları arasında yer alıyor.

Cho’Gath

Hiçlik yaratığı ve dövüşçü kompozisyonlarının en önemli parçası, 4 Altın değerindeki Cho’Gath oyunun en güçlü ultilerinden birine sahip. Attığı ultilerle savaşın kaderini değiştirip tahtayı silip süpüren bu şampiyon Morellonomikon, Rabadon’un Şapkası, Seraph’ın Şefkati gibi itemlarla gücüne güç katıyor. Şüphesiz Cho Gath metanın önemli şampiyonlarından biri.

Kartush

Tıpkı Cho’Gath gibi ultisiyle öne çıkan Kartush biraz daha geç oyunda karşılaşabileceğiniz daha kırılgan bir şampiyon. Lakin attığı ultiler size her şeyi unutturuyor. Ultisini kullanabilmesi için yüksek bir manaya ihtiyacı olan Ölüm Şakıyan’a Seraph’ın Şefkati vermek mantıklı olacaktır. E attığı ultilerin tatmin edici bir hasar bırakması için Rabadon’un Şapkası da fena olmaz.

EŞYALAR

STATİK HANÇER

9.15 yamasında nerflenen Statik Hançer hala daha Kolcu’ların her ne kadar metada kendine yer bulamasa da Silahşör’lerin vazgeçilmez eşyası büyük hasarlar çıkarmanızı sağlayan bu eşya metada önemli bir role sahip.

Lanetli Kılıç

Rakiplerinin seviyesini düşürme gibi çok güçlü bir özelliğe sahip olan Lanetli Kılıç neredeyse her şampiyona verilebilse de yine Silahşör ve Kolcu’larda daha çok verim alabilirsiniz.

Morellonomikon – Shojin’in Mızrağı

Bu iki eşyayı aynı başlıkta inceleme sebebim ikisinin de ultisi güçlü şampiyonlar üzerinde yüksek verim vermesi. Morellonomikon ultileri alan hasarı veren şampiyonların Pyke, Garen, Cho’gath gibi vageçilmezidir. Shojin ise şampiyonların ultisini birden fazla kez kullanabilmesi çok önemli.

KOMPOZİSYON

Hiçlik Yaratığı+Dövüşçü+Suikastçi+Vahşi+Robot

Gözlemlediğim kadarıyla metanın en güçlü kompozisyonu olabilir. Genellikle Rengar ve Cho’Gath’a yatırım yapılan bu kompozisyonun şampiyonları tam olarak şöyle:

Kha’Zix, Volibear, Blitzcrank, Cho’Gath, Rengar, Warwick, Rek’sai ve Kassadin size bağlı bir suikastçi. Ben genellikle Akali'yi kullanıyorum.

Umarım metaya dair bir fikriniz olmuş ve keyif almışsınızdır. İyi oyunlar.