Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri CLG koçu Irean ile röportaj yaptık!

CLG koçu Irean ile röportaj yaptık!

Geçmişte SuperMassive'in koçluğunu yapmış, şu anda LCS takımlarından CLG takımının koçluğu yapan Irean sorularımızı yanıtladı.

1-Türkiye geçmişin nasıldı, Türkiye ve VFŞL hakkında ne düşünüyorsun?

IREAN

Türkiye'de koçluk becerilerimi geliştirdim diyebilirim. VFŞL taraftarları espora karşı çok tutkulu bir tutum sergiliyorlar.

 

2-Döneminizde SuperMassive çok dominant bir performans sergiledi. SuperMassive'i diğer takımlardan ayıran etken neydi?

IREAN

Takımdaki oyuncular bireysel olarak iyiydi, aynı zamanda takım oyununu daha iyi kavramışlardı. Bunların yanında antremanları asla aksatmıyolardı.

3-LCS gibi büyük bir ligde yarı finalist oldunuz. Şampiyon olacağınıza inanıyor musunuz?

IREAN

Bireysel olarak en iyi takım olmayabiliriz ancak takım olarak çok güçlü gözüküyoruz. Yani her takıma karşı kazanabiliriz ve şampiyon olabiliriz.

 

4-Ruin Türkiye'de çok sevilen bir oyuncu, onunla çalışmak nasıl bir duygu?

IREAN

Ruin iyi ve kötü ayrımını iyi yapıyor. O, takımın ne yaptığını ve kendisinin tam olarak ne yapması gerektiğini çok iyi bilen, zeki bir oyuncu.

 

5-SuperMassive koçu iken karşı karşıya geldiğin Broken Blade ile NA'de yeniden karşılaştın. VFŞL'deki Broken Blade ile NA'deki Broken Blade'i kıyaslayacak olursan, sence Broken Blade nasıl bir gelişim kaydetti?

IREAN

Broken Blade Royal Youth'ta oynuyorken mekanikleri çok iyiydi ve takımı da bunun farkındaydı. Kendisini gerçekten çok iyi geliştirdi.

 

6-Kariyerindeki hedeflerin neler?

IREAN

Worlds'de gruplara kalmak istiyorum. Bunu Türkiye'de başaramamıştım.

 

7-Son olarak Türkiye'deki taraftarlarınıza söylemek istediklerin neler?

IREAN

VFŞL'de çalışmış olmaktan ötürü çok mutluyum. Sizin esporu ne kadar sevdiğinizi hatırlıyorum. Beni seven ve destekleyen Türk taraftarların hepsine çok teşekkür ederim.