Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası duyuruldu

TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası duyuruldu

TESFED,Türkiye’nin ilk resmi espor kupasını duyurdu. Bildiğiniz üzere ülkemizde espor hala gelişmekte olan bir sektör. TESFED ise her gün gelişen bu sektöre önemli katkılar sağlayan Alper Afşin Özdemir yönetiminde MMORPG,FPS,MOBA gibi birçok branşta ülkemizi daha ileriye taşımaya çalışan T.C. Gençlik ve Spor bakanlığına bağlı bir federasyon. Geçtiğimiz günlerde esporun seçmeli ders haline getirilmesi gibi önemli adım atan TESFED, bugün ise 6 popüler oyundan oluşan Türkiye’nin ilk resmi espor turnuvası Vodafone FreeZone Türkiye Kupası’nı duyurdu. Türkiye Espor Federasyonu bu turnuvayı Türk espor ekosistemindeki büyük boşluğu dolduracak önemli bir adım olarak görüyor. 6 farklı popüler oyunun bulunduğu turnuvanın elemeleri kasım ayının sonuna doğru başlayacak. Elemeleri başarıyla geçen takımlar,aralık ayında FDR Ataşehir Oyun Merkezi‘ndeki finallerde kozlarını paylaşacak. 

İşte turnuvanın temelini oluşturan  6 oyun:
League of Legends

– Zula

– PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS

– Counter-Strike: Global Offensive

– FIFA 2020

– Dota 2

Vodafone FreeZone ve Red bull Son Şampiyon’un sponsor olduğu devrim niteliğindeki  turnuvaya katılmak için Esporcu lisansına sahip olmanız gerekiyor.

Peki Espor lisansı almak için ne gerekir,nasıl alınır?”

-T.C. Kimlik numarası beyanı
-Sağlık Raporu
-Tescil fişi
-2 adet vesikalık fotoğraf

Bu belgelerden oluşan evrağınızı hazırladıktan sonra, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün sicil lisans servislerine müracaat ederek lisans işlemlerinizi tamamlayabilir ve Esporcu lisansına sahip olabilirsiniz.

Detaylara tesfed.gov.tr adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Başarılar!