Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Tencent PUBG Mobile Çılgınlığı

Tencent PUBG Mobile Çılgınlığı

Geçtiğimiz günlerde PUBG Mobile Club Open 2019 sonbahar dönemi finallerinin son bulmasıyla, Tencent 2020 yılı için planlarını açıkladı. Gelecek sene için ödül havuzu 5 milyon doların üzerinde olacak.

PUBG Mobile Club Open turnuvasının yanında PUBG Mobile World League turnuvası da eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. Gelecek sezonun formatı amatör, orta-profesyonel ve tam profesyonel oyuncuların en üst seviyede mücadele edebileceği şekilde ayarlandı.

Bu format piramit yapısı olarak adlandırılıyor. Piramidin en alt tabakasını amatörler için Üniversite Şampiyonası ve hemen ardından PUBG Mobile Club Open ve Pro League yapılacak. Bu iki turnuva da ülke seviyesinde olacak.

Ön sıradaki takımlar bölgesel Pro League seviyesine ilerleyecek ve hemen ardından World League adlı turnuvaya katılacak. Bütün bu sürecin son durağı PUBG Mobile Dünya Şampiyonası 2020 turnuvası olacak.

Güney Kore’de Pro League bir ay önce duyurulmuştu. Bugünse, 2020 SEA Pro League turnuvasının Endonezya, Tayland, Vietnam ve Malezya’da yapılacağı açıklandı. Diğer iki turnuva ise PUBG Mobile evrensel espor yöneticisi James Yang tarafından açıklandı. Bu iki önemli turnuva PUBG Mobile Amerika Pro League ve Güney Asya Pro League.

Tıpkı PUBG Mobile Clup Open turnuvası gibi, Dünya Ligi de 2020 içinde iki döneme ayrılacak. Dönemlerin biri mayıs ayında diğeri de ekim ayında başlayacak. Turnuva başvuruları bahar dönemi için 2020 ocak ayından itibaren başlayacak.

Genel olarak PUBG Mobile Espor turnuvalarının ödül havuzu 5 milyon dolardan fazla olacak.