Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Teamfight Tactics: Galaksiler Şampiyonası duyuruldu

Teamfight Tactics: Galaksiler Şampiyonası duyuruldu

Riot Games’in 26 Haziran 2019’da piyasaya sürdüğü, League of Legends temalı auto-battler oyunu Taktik Savaşları, dünya çapında yapılacak ilk turnuvasına kavuşuyor. Dün Riot’un resmi hesaplar üzerinden yaptığı duyuruda, turnuvanın $200,000 ödül havuzuna sahip olacağını açıkladı.

TFT: Galaksiler Şampiyonası, Riot’un dünya genelinde düzenlediği ilk TFT organizasyonu olacak. İsteyen herkesin bölge elemelerine katılabileceği bir düzende yapılacak olan organizasyon, tüm katılımcılara ev sahipliği yapacak.

Her bölge kendi finalini yapacak. Daha sonra her bölgenin en iyi 10 oyuncusu, son 16’ya kalabilmek için kendi arasında kıyasıya bir mücadele verecek. Turnuvaya 8 farklı bölgeden katılım sağlanabilecek; Çin’den 3, Avrupa, CIS ve Orta Doğu’dan 3, Japonya’dan 1, Kore’den 2, Kuzey Amerika’dan 2, Brezilya’dan 2, LATAM’dan 2 ve Türkiye’den 1 finalist Teamfight Tactics Galaksiler Şampiyonası’na katılabilecek.

Riot Games, paylaştığı makalede: “Teamfight Tactics: Galaksiler Şampiyonası'nın yanı sıra, en iyi TFT oyuncularına daha fazla fırsat tanımak ve daha kapsamlı bir rekabetçi ekosistem oluşturmak için ilave adımlar atacağız. Öncelikle organizatörlere daha fazla üst düzey rekabetçi etkinlik düzenleme fırsatı sunmak adına TFT Topluluk Turnuvaları Rehberi'ni yayınlayacağız. Ayrıca turnuvaları yayınlamayı ve yönetmeyi kolaylaştıracak bazı araçlar üstünde de çalışıyoruz ve bunlar hakkındaki ayrıntıları yakında paylaşmayı umuyoruz.”

“Daha yapacak çok şey olsa da en iyi TFT oyuncularına daha fazla olanak sunmak ve taraftarların takip edebileceği daha fazla heyecanlı etkinlik düzenlemek adına tüm gücümüzle çalışacağız!” ifadelerini kullandı.