Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 1907 Fenerbahçe Espor, normal sezonu lider bitirmeyi garantiledi!

1907 Fenerbahçe Espor, normal sezonu lider bitirmeyi garantiledi!

En yakın takipçisi Dark Passage'ı mağlup eden 1907 Fenerbahçe Espor, VFŞL 2020 Kış Mevsimi'nde normal sezonu lider bitirmeyi garantiledi.

Corona virüsü sebebiyle online devam eden VFŞL'de normal sezon yarın son bulacak. Mevsim genelinde iyi performanslar sergileyen 1907 Fenerbahçe Espor, Dark Passage ve Papara SuperMassive geçtiğimiz hafta play-off'lara kalmayı garantilemişti. Liderin belli olacağı son haftada çekişmeli mücadeleler oynandı. İkinci sıradaki Dark Passage'ı mağlup etmeyi başaran 1907 Fenerbahçe Espor, VFŞL 2020 Bahar Mevsimi Normal Sezonu'nu ilk sırada bitirmeyi garantiledi.

Sezona HiRit, Mojito, Blue, Luger, Wendelbo beşlisiyle başlayan Fenerbahçe haftalar ilerledikçe kadrosunda değişiklikler yaptı. Alt koridora yapılan HolyPhoenix ve Farfetch transferlerinin yanı sıra koç Enatron ile birlikte daha da güçlenen ekip son haftalarda ciddi rakiplerinin hepsini yenmeyi başardı. Geçtiğimiz hafta gelen Papara SuperMassive, bu hafta ise Dark Passage galibiyet ile birlikte normal sezonun lideri olmayı garantiledi.

VFŞL formatına göre 1907 Fenerbahçe Espor play-off'lara direkt olarak yarı finalden başlayacak. 2. de otomatik olarak çeyrek finali bay geçse de 3,4,5 ve 6. takımlar bu turda birbirleriyle oynayacak.