Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri FlyQuest, play-off’larda TSM’i elemeyi başardı!

FlyQuest, play-off’larda TSM’i elemeyi başardı!

TSM'i 3-2 ile geçen FlyQuest, LCS 2020 Bahar Mevsimi'nde bir üst tura yükselerek Evil Geniuses'ın rakibi oldu.

1. Maç

Üst koridora 3 kişilik baskın yapan FlyQuest ilk kanı aldı. Ekip erken oyundaki etkili oyunlarıyla ufak bir üstünlük yakaladı. TSM doğru savaşları bularak aradaki farkı kapadı ve Broken Blade-Bjergsen ikilisi takımları adına etkili oldu. Mücadele uzun bir süre kafa kafaya gitti. Bjergsen tek kalimeyle muazzam bir Viktor performansı sergiledi. Baron'u alan TSM kuşatmalara başladı. Ufak tefek hatalar yapıldı ve FlyQuest maça yeniden ortak oldu. Bjergsen'ı düşüren ekip maçı bitirmeye gitti ancak TSM savunmayı başarıyla tamamladı ve savaşı kazandı. Bunun üstüne Bjerg rakip üsse Işınlan kullanarak maçı bitirdi. TSM seride 1-0 öne geçti.

2. Maç

Dardoch orta koridora yaptığı baskınla ilk kanı Bjergsen'a kazandırdı. Bu sefer erken oyunu daha iyi oynayan taraf TSM oldu. Orta oyunda kuleleri yıkan FlyQuest rakibine iyi bir cevap vererek altında öne geçti. PowerOfEvil takımı adına sorumluluk alarak ön plana çıktı ve Orianna ulti'leriyle savaşları kazandırdı. Baron'u da alan Fly kuşatmaları sürdürdü. Son savaşı da kazanan ekip maçı 36 dakikada bitirerek seriye denge getirdi. 

3. Maç

Alt koridorda yapılan savaşta ilk kan FlyQuest'e gitti. TSM pozisyonun devamında 3 skor aldı ve tamamı Broken Blade'in ellerindeki Irelia'ya gitti. Yetenekli üst koridorun kartopu efektini yakalamasını engellemek isteyen FlyQuest üst koridora 3 kişilik baskın yaparak bunun önüne geçti. İki takım da haritanın her tarafında yapılan oyunlarla üstünlük sağlamaya çalıştı. Baron'u alan Fly ilk ciddi farkı yakaladı. Geç oyunda yapılan takım savaşları çok yakın geçti ancak makro oyunda daha başarılı olan taraf Fly'dı. Son savaşı da kazanan ekip maçı 44 dakikada tamamaladı.

4. Maç

Dardoch üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı hanesine yazdırdı. Üst koridorda Solo'yu oyundan düşürmeye oynayan TSM amacına ulaştı. Broken Blade bu dakikadan sonra üst koridoru adeta yok etti. Harita genelinde hamleleriyle etkili olan Dardoch, Bjergsen ile birlikte fark yaratan isimlerin başında geldi. Aradaki farkı ilk maçların aksine bir hayli erken açıldı ve TSM 25 dakikada rahat bir galibiyet elde etti. Seride durum 2-2'ye geldi.

5. Maç

Dardoch'ı nehirde yakalayan FlyQuest'te ilk kan PowerOfEvil'a gitti. Erken oyunda orman ve orta koridorda büyük bir üstünlük yakalayan ekip bu avantajı haritanın geneline yayarak aradaki farkı yavaş yavaş açtı. TSM tarafında Broken Blade ve Kobbe dirense de galibiyet için yeterli olamadı. FlyQuest mücadeleyi 27 dakikada kazanarak seriye son noktayı koydu.

Photo Credit: FlyQuest