Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCL’de normal sezon tamamlandı!

LCL’de normal sezon tamamlandı!

Bağımsız Devletler Topluluğu ligi olarak bilinen LCL'de normal sezonun sona gelindi. 

LCL 2020 Bahar Mevsimi'nde ilk maçtan bu yana neredeyse hatasız ilerleyen iki takım vardı. RoX ve Unicorns of Love, mevsim sonunda ipi göğüslemesi en muhtemel takımlar olarak kabul ediliyordu. Bu iki takım normal sezonda uzun bir süre mağlubiyet görmedi ve birer yenilgiyle ilk iki sırada bitirmeyi garantiledi. Geçtiğimiz günlerde oynanan tiebreak maçının ardından normal sezonun lideri RoX oldu. Unicorns of Love, Elements Pro Gaming ve Gambit Esports ise play-off'lara kalan diğer takımlar olmayı başardı. 

DREAMPYLLA, Four, Phlaty, Shiganari ve Lekcycc beşlisi bu sezon LCL'de büyük işler başardı. Son haftanın son maçına kadar mağlubiyet yüzü görmeyen ekip, sezonun ilk yarısında mağlup ettiği en yakın takipçisi Unicorns of Love'a son anda kaybederek namağlup lider olma şansını kaybetti. Tabii bu maçın rövanşı niteliğinde oynanan tiebreak'i kazanan ekip normal sezonu ilk sırada tamamladı. Unicorns of Love ikinci, Elements Pro Gaming üçüncü ve Gambit Esports dördüncü oldu.

LCL'in en büyük organizasyonlarından Gambit Esports 2020 sezonuna çok iyi bir başlangıç yapamadı. Takım play-off'lara katılmayı başarmış olsa da 7 galibiyet 7 mağlubiyetle şampiyonluğun adayları arasında gösterilmiyor. Kadrosunda Diamondprox, Sencux ve Edward gibi oyuncuları bulundursa da uyum sorunu çözülememiş gibi.

Play-off'lar'ın 18 Nisan'da başlaması bekleniyor. Bakalım bu mevsim hangi takım şampiyon olup CIS bölgesini MSI'da temsil edecek?