Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Team Liquid, tesislerini 30 gün kapayacağını duyurdu

Team Liquid, tesislerini 30 gün kapayacağını duyurdu

Kuzey Amerika'nın köklü espor organizasyonlarından Team Liquid, salgın nedeniyle espor tesisini 30 gün kapadığını duyurdu.

Virüsün yaygınlaşmasıyla alınan tedbirler her geçen gün artıyor. Bugün LEC ve LCS mevsim sonuna kadar seyircisiz devam edileciğini duyurmuştu. VFŞL için de aynı durum geçerli. Riot Games'in bu kararlarının yanında takımların sağduyusu da bir hayli değerli. Bu noktada önemli bir adım atan Team Liquid, espor tesisini 30 gün kapayacağını duyurdu. Oyuncular ve çalışanların evlerine gitmesi bekleniyor.

Yapılan açıklamada oyuncuların ve çalışanların sağlığının her şeyden önde olduğu, bu süreçte çeşitli hatırlatmalarla taraftarlara da yardımcı olunacağı belirtildi. Evlerine dönecek oyuncuların maçlara sağlıklı bir şekilde katılabilmesi için gerekli önlemler alınacak. Taraftarlar, bu kararı takdir ederek Liquid yönetimine duyarlılıkları için teşekkür etti.

Team Liquid, StarCraft II, League of Legends, Dota 2, Counter Strike: Global Offensive ve Hearthstone başta olmak üzere birçok oyunun profesyonel sahnesinde yer alıyor. Neredeyse hepsinde de şampiyonluğun en iddialı adaylarından biri. Başarılı organizasyon, kupaların dışında içerideki pozitif ortamla da göze çarpıyor.

Corona virüsü Dünya'ya yayılmaya devam ettikçe gündelik hayatlarımızın yavaş yavaş değiştiğini görüyoruz. Liquid özellikle League of Legends'da istediği gibi bir mevsim geçiremiyor. Bu kararın ardından takımın performansının ne yönde değişeceğini hafta sonu göreceğiz.