Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Riot Games, LEC’nin durdurulduğunu açıkladı

Riot Games, LEC’nin durdurulduğunu açıkladı

Bugün seyircisiz oynanmasına karar verilen LEC, yeni bir kararla iptal edildi. Ligin bir süre oynanmayacağı duyuruldu.

Riot Games yakın bir zamanda LEC ve LCS’in seyircisiz oynanmasına karar verildiğini duyurdu. Basın ve taraftar etkinlikleri de kısa süreli iptal olmuştu. Az önce yeni bir açıklamaya yayımlayan şirket, LEC’nin iptal edildiği bilgisini paylaştı. Açıklamaya göre lig çalışanlarından birinin COVID-19 virüsünü taşıma riski olduğu için böyle bir karar alındı.

LEC heyecanını bir süre yaşayamayacağız. Çalışanlardan birinin corona virüsü taşıma şüphesinin ardından alınan bu önlem orada bulunacak kişiler adına bir hayli önemli. Riot’ın yaptığı açıklamada şüpheli kişinin derhal karantinaya alındığı bilgisi verildi. Hiçbir oyuncu veya çalışanın kesin olarak virüs kapmadığını, bir kişinin ise şüpjeli olduğu aktarıldı.

Hızla yayılabilen bu virüs Çin’de ortaya çıkmasının ardından tüm Dünya’ya yayıldı. Etkilerinin önüne geçmek isteyen Riot Games, oyuncuları ve çalışanları kalabalık ortamlardan uzak tutmak amaçlı ligin seyircisiz oynanacağını duyurdu. Tabii bu karar taraftarların geneli için de altın değeri taşıyor. 

LEC’de bu hafta sonu play-off potasını yakından ilgilendiren mücadeleler oynanacaktı. Özellikle Excel Esports’un G2 Esports ve Fnatic’e karşı oynayacağı maçlar bir hayli belirleyici olacaktı. Bu haber seyir zevki için üzücü olsa da virüsün daha fazla yayılmaması adına büyük önem taşıyor. Ligin ne zaman devam edeceğine dair açıklamaları sizlerle paylaşıyor olacağız.