Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LEC’den sonra LCS de mevsim sonuna kadar seyircisiz oynanacak

LEC’den sonra LCS de mevsim sonuna kadar seyircisiz oynanacak

Riot Games, LEC'den sonra LCS'in de mevsim sonuna kadar seyircisiz oynanacağını duyurdu.

League of Legends özelinde corona virüsü için alınan tedbirler gün geçtikçe artıyor. LEC ve VFŞL gibi liglerin mevsim sonuna kadar seyircisiz oynanmasına karar vermesi, OPL'in direkt olarak ligi ertelemesinin ardından bir haber de Kuzey Amerika'dan geldi. LCS yetklisi Chris Greeley, ligin geri kalanında sahneye seyirci kabul edilmeyeceğini açıkladı. Bunun yanında basın ve taraftar etkinlikleri de iptal edildi.

Corona virüsü hayata etki etmeye devam ediyor. Riot Games ise bu konu hakkındaki sıkı tedbirlerini her geçen gün arttıracak gibi. Şirket, Dünya genelinde aldığı tedbirlerde bölgenin büyüklüğü ve virüsün yaygınlığı gibi etkenlerin ölçüp biçilmesinin ardından en mantıklı şekilde yürürlüğe koymaya devam edecek. Pazarda büyük pay sahibi olan LCS'te de bu yüzden böyle bir karar alındığı düşünülüyor.

Bu yıl Cloud9 önderliğiyle başlayan LCS'te büyük bir taraftar kitlesi bulunuyor. Bu sebeple etkinlik alanları ve espor sahnesine katılım bir hayli fazla. Virüsün kolayca yayılabilmesinin en kolay olduğu ortamlardan biri desek yanlış olmaz. Alınan bu karar izleyicilerin sahneye gitmesinin önüne geçse de dijital ortamdan takip etmek adına herhangi bir engel bulunmuyor.

İlerleyen tarihlerde sektördeki birçok turnuvanın bu şekilde kararlar alabileceğini belirtmekte fayda var.