Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Riot Games, LEC’nin mevsim sonuna kadar seyircisiz oynanacağını duyurdu

Riot Games, LEC’nin mevsim sonuna kadar seyircisiz oynanacağını duyurdu

Riot Games, LEC Bahar Mevsimi'nin corona virüsü sebebiyle son güne kadar seyircisiz oynanacağını duyurdu. Mevsim Finali'nde de seyirci olmayacak.

Corona virüsüne karşı Dünya çapında ciddi önlemler alınıyor. Eğitim ve çalışma hayatının yanı sıra eğlence sektörü de büyük yara almış durumda. Espor da virüsten nasibini almış sektörler arasında yer alıyor. Takımlar kendi çaplarında belirli önlemler almıştı ancak Riot Games, bugün yapılan açıklamaya göre çok daha kapsamlı önlemler aldı. Şirket, Dünya'nın en büyük liglerinden biri olan LEC'nin mevsim sonuna kadar seyircisiz oynanmasına karar verildiğini duyurdu.

Bu karardan önce Bahar Mevsimi Finalleri'nin Budapeşte yerine Berlin'deki sahnede oynanmasına karar verilmişti. Seyircisiz oynanmasının yanında basın faaliyetleri de durduruldu. Bu karar, sahnede yer alacak kişilerin sağlığı açısından büyük önem arz ediyor. Geçtiğimiz gün Riot Games Türkiye de benzer bir karar almıştı. Basın faaliyetleri durdurulurken karşılaşmaların seyircisiz oynanacağı duyuruldu. Heyecanı sahnede takip etmek için bilet satın alan taraftarların ilerleyen günlerde paralarını geri alacakları da yapılan açıklamalar arasında yer aldı.

Son birkaç mevsim olduğu gibi 2020 Bahar Mevsimi'nde de G2 Esports liderliği sürüyor. 14 maçta 11 galibiyet alan ekibin hemen arkasında Fnatic ve Origen yer alıyor. Ligin bitmesine 2 hafta kaldı ve formata göre normal sezonu ilk 6 sırada bitiren takımlar play-off'lara katılmaya hak kazanacak.