Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Resurgence, Epic’i transfer etti

Resurgence, Epic’i transfer etti

PCS 2020 Bahar Mevsimi’nde kötü sonuçlar alan Resurgence, ormancı Epic ile anlaştığını duyurdu.

Asya’nın yeni liginin Singapur merkezli organizasyonu Resurgence lige çok kötü başladı. Çıktığı 6 maçın tamamını kaybeden ekip son sıradan kurtulamadı. Toplamda 6 hafta sürecek ligde bugün 3. hafta maçları oynanacak. Mevsim neredeyse yarılanmışken Resurgence tarafında ilk değişiklik haberi geldi. Son olarak LDL ekibi LNG Academy’de forma giyen Hong Kong vatandaşı ormancı Epic, Resurgence’a transfer oldu.

Sezon başında kurduğu beşliyi bu zamana kadar bozmayan yönetim başarısız sonuçların ardından bir çıkış yolu aradı. Shinsekai, Gengar, Raven, Mexi ve Dennis çıktığı 6 maçta da galibiyete ulaşamadı. Takımdaki hiçbir isim büyük tecrübelere sahip değil ancak PCS’teki ekiplerin kadro kaliteleri göz önünde bulundurulduğunda 0-6’lık durum pek iç açıcı gözükmüyor. Takım, sırasıyla Berjaya Dragons, Machi Esports, Nova Esport, Hong Kong Attitude, J Team ve ahq eSports Club’a mağlup oldu. 

Yeni transfer Epic, kariyerinde Alpha Team, Wayi Spider ve Team Afro’da oynadıktan sonra Çin ikinci ligine transfer oldu. LNG Academy ile anlaşan isim takımını LDL 2019 Yaz Mevsimi’nde sonuncu olmaktan kurtaramadı. Hong Konglu ormancının yeni takımı, bir dönem Fenerbahçe’de çalışan Crowe’un koçluğunu yaptığı Resurgence oldu.

Asya’daki birkaç bölgenin birleşmesiyle oluşturulan PCS bu yıl ilk kez düzenleniyor. LMS’in köklü ekiplerinden ahq eSports Club 6’da 6 yaparak liderlik koltuğunda yer alıyor. Maçları buradan takip edebilirsiniz.