Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Team Liquid, play-off’lara katılamadı!

Team Liquid, play-off’lara katılamadı!

Normal sezonun son maçında Cloud9’a backdoor’la kaybeden Team Liquid, LCS 2020 Bahar Mevsimi Play-off’larına katılamadı.

Team Liquid, son 2 yıldır LCS’in en başarılı takımı olarak ön plana çıkıyordu. Geçtiğimiz 4 mevsimin şampiyonu, bu sezona ormancı değişikliğiyle başladı. Broxah’nın yaşadığı vize problemleri yüzünden as beşli birbirine alışacak fırsatı bir türlü yakalayamadı. Bu sebeple sallantılı bir mevsim geride kaldı. Liquid, normal sezonun son maçında Cloud9’a kaybetti ve play-off şansını yitirdi. Takım, mevsime erken havlu attı.

Sezona Shernfire ile başlayan TL, Pobelter’ı da kadrosuna kattı ve yedek ormancı olarak tuttu. Bu sırada Broxah’nın vize işlemleriyle uğraşıldı. Danimarkalı ormancı LCS’te ilk maçına çıktığında takımın 2 galibiyet 4 mağlubiyeti vardı. Bu dakikadan sonra bir türlü toparlanamayan Liquid, Cloud9’a karşı aldığı mağlubiyetle mevsimi 7 galibiyet 11 mağlubiyetle bitirdi. Mevsimin bir bölmünde yıldız nişancı Doublelift yedeğe çekilmiş, akademi oyuncusu Tactical ile Vadi’ye inilmişti.

Son MSI Finalisti, LCS’e ambargo koymuştu. Bu durum taraftarları hem şaşırttı hem de üzdü diyebiliriz. Bakalım Liquid, Yaz Mevsimi’ne nasıl bir giriş yapacak?