Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Smeagol, Crvena Zvezda Esports’a transfer oldu!

Smeagol, Crvena Zvezda Esports’a transfer oldu!

Geçtiğimiz haftalarda 1907 Fenerbahçe Espor'dan ayrılan koç Smeagol, Crvena Zvezda Esports ile anlaşmaya vardı.

1907 Fenerbahçe Espor sezon başında iddialı bir kadro kurup başına Smeagol'u geçirmişti. İlerleyen haftalarda değişiklikler yapan ekip, İngiliz koç ile sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti. Koç, o dönemden beri herhangi bir takımla anlaşma sağlamadı ve tekliflere açık olduğunu duyurdu. Yeni takımı ise bugün belli oldu. Köklü futbol takımlarından Kızılyıldız'ın espor şubesi Crvena Zvezda Esports, genç koç ile anlaşıldığını duyurdu.

2016-2018 yılları arasında menajerlik yapan Smeagol, Last Remedy, Epiphany Bolt ve Wind and Rain gibi organizasyonlarla çalıştı. 2018'de ilk koçluk deneyimini Team Just ile yaşadı ve ardından sırasıyla Dragon Army, Unicorns of Love Sexy Edition, 1907 Fenerbahçe Espor bünyesinde çalıştı. Ülkemizde yer aldığı dönemde fena olmayan bir performans sergiledi ancak takım içi alınan kararla sözleşmesi karşılıklı olarak feshedildi. 

Smeagol'un yeni adresi Crvena Zvezda Esports oldu. Koçun attığı tweet'e göre birkaç haftadır takımla birlikte çalışıyordu ancak resmi açıklama bugün geldi. Crvena Zvezda Esports, EBL Season 6 Play-off turunda finale çıktı ve EU Masters'a katılmak için önünde sadece 1 engel kaldı. Final maçı şu sıralar oynanıyor. Bakalım Smeagol, takımıyla birlikte EU Masters'da boy gösterebilecek mi?