Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Team Liquid, ESL One Birmingham listesine adını yazdırdı

Team Liquid, ESL One Birmingham listesine adını yazdırdı

ESL One Birmingham’a katılacak takımların 6 tanesi geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Son duyurulan katılımcı takım ise Team Liquid oldu. Tıpkı geçen yıl olduğu gibi Arena Birmingham’da gerçekleşecek olan turnuvanın ödül havuzu 300 bin dolar olarak belirtildi.

Team Liquid’in yer aldığı son ESL One turnuvası geçtiğimiz yıl Birmingham’da yapılmıştı. Turnuva sonunda şu an Chaos Esports Club olarak bilinen paiN Gaming’e 2 seride de yenilerek 7-9. sırada yer alıyorlardı.  Bu sebeple izleyici önünde yapılan karşılaşmalarda yer alamamış çünkü grup elemelerinde elenmişti. Bu yüzden bu turnuva onlar için yeni bir şans oldu. ESL One Birmingham’ın tüm biletleri sadece 6 saatte satılarak biletleri en hızlı satılan turnuva oldu.

Bu yıl turnuva formatında da değişiklik yapıldı. 12 takım ile başlayacak olan turnuvada her bölgeden iki takım elenecek. İlk 8 takım davet yoluyla turnuvaya katılırken diğer 4 takım bölge elemelerini kazanarak dâhil olacak. Bu bölgeler Avrupa, Çin, Amerika ve Güneydoğu Asya olmak üzere 4 kategoriye ayrılıyor. Turnuva 28 Mayıs ile 2 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek ve Arena Birmingham’da yapılacak olan karşılaşmalar ise 31 Mayıs tarihinde başlayacak.

ESL One Birmingham 2019 katılımcıları

Vici Gaming

Virtus.pro

Ninjas in Pyjamas

PSG.LGD Gaming

Team Liquid

OG

Davet edilecek 7. takım

Davet edilecek 8. takım

Avrupa bölge kazananı

Çin bölge kazananı

Güneydoğu Asya bölge kazananı

Amerika bölge kazananı

 

Another incredible team joins us for #ESLOne Birmingham 
Welcome @TeamLiquid!

 https://t.co/1ws8reXoKm pic.twitter.com/WKQj0FGYOP

— ESL Dota2 (@ESLDota2) 3 Nisan 2019