Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri DotaPit Minor İkinci Elemeleri Başladı

DotaPit Minor İkinci Elemeleri Başladı

2019 yılının 3. Minor turnuvası olan DotaPit’te dünyanın en iyi 8 takımının mücadele edeceği turnuvada 300 bin dolar ödül havuzu bulunuyor. Final karşılaşması Spaladium Arena’da gerçekleşecek olan turnuvanın kazanan takımı MDL Disneyland Paris Major’a davet edilecek. Minor turnuvanın Kuzey Amerika elemeleri ise dün başladı. İlk eleme turunu kazanan takımlar MDL Major biletini alırken diğer takımlar ikinci eleme turunda mücadele edecekler ve kazanan bir takım 16. Major turnva katılımcısı olacak.

Kuzey Amerika bölgesinden yalnızca bir katılımcının yer aldığı organizasyonda Forward Gaming ve J.storm takımları Paris bileti alma hakkına ilk etapta veda ettiler. Bu bileti kazanmak için yapmaları gereken şey artık daha zor. Özellikle Team Team ile olan karşılaşmasında mağlup olan Forward Gaming’in işi oldukça zor görünüyor. Kuzey Amerika bölgesi karşılaşmalara dün başladı ve kronolojik olarak ilk sırada yer alıyor.

Kuzey Amerika burada da yalnızca bir Güney Amerikalı katılımcı takım yer alıyor. İkinci etapta bulunan takımlardan en güçlüsü şu an için Infamous gibi görünüyor. Diğer takımlarsa Gorillaz-pride ve Thunder Predator.

Avrupa cephesinden Croatia’ya gidecek iki takım var. Ninjas in Pyjamas şu anda şansı en yüksek takım olarak görünüyor ancak Alliance ve The Final Tribe mağlup olsalar bile bunun kesinlikle kolay olmayacağının sinyallerini verdiler.

CIS bölgesinin katılımcıları Gambit Esports, Natus Vincere ve Old But Gold oldu. Düşünülünce hepsi ayrı ayrı potansiyellere sahip olan takımlar. Özellikle Gambit Esports ve Na’Vi’nin yarı finallerde eşleşmesi durumunda oldukça çekişmeli bir karşılaşma izleyeceğimiz şüphesiz bir gerçek. Bölge karşılaşmaları ise bugün başlıyor.

Son aylara bakıldığında, Çin takımlarının yükselişe geçtikleri göz ardı edilemez. Organizasyona katılan iki takımı olacağı gerçeği de bunun bir göstergesi oldu. Newbee ve EHOME, bu bölgenin favori takımları olsa da ilk turda bizleri şaşırtan takımlar gibi bir durum yaşayacaklar mı göreceğiz.

Güneydoğu Asya bölgesinden  TNC Predator, Boom ID, WarriorsGaming.Unity ve Tigers takımlarını katılımcılar olarak listeleyebiliriz. Her bölgede olduğu gibi bu bölgenin de potansiyeli daha yüksek olan bir takımı elbette var: TNC Predator. İlk turda Major Paris biletini son anda elinden kaçıran takım, belki de bu turda istediğini alır.

Eleme tarihleri ise şu şekilde:

Kuzey Amerika: 2-3 Nisan

CIS: 3-4 Nisan

Güney Amerika: 4-5 Nisan

Avrupa: 5-6 Nisan

Çin: 3-6 Nisan

Güneydoğu Asya: 5-6 Nisan