Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Team Aster 3 kişi kaldı

Team Aster 3 kişi kaldı

Bir süredir sadece Dota 2 sahnelerinde gördüğümüz Team Aster, Pro Circuit’te çok şanslı bir dönem geçirmedi. Bu şanssız süreci devam ettiren takım, Sylar ve Fenrir ile yollarını ayırdı. Böylece kadroda eksik iki koltuk mevcut hale geldi.

Profesyonel oyunculuk kariyerine ara vermeye karar veren Liu “Sylar” Jiajun, uzun bir süredir Dota 2 sahnelerinde iyi tanınan bir oyuncudur. Team Aster’dan önce LGD Gaming, Vici Gaming ve EHOME gibi takımlarda mücadele eden oyuncu, bu sezon takımıyla Pro Circuit’te istediği etkiyi yakalayamadı. Bu sürecin ardından koltuğundan uzaklaşmak istediği kararına varan Sylar, bunu takipçileriyle Twitter üzerinden paylaştı. Paylaşımında şunları dile getirdi:

“Bir ara verme kararı aldım, Üzgünüm çocuklar, benim hatamdı.” Liu ‘Sylar’ Jiajun

Sylar, ileride profesyonel oyunculuk kariyerini sürdürecek mi bilinmiyor ama şöyle bir detay var ki Team Astralis ile sözleşmesi hala devam ediyor.

Ayrıca, Sylar’ın ardından Lu “Fenrir” Chao’nun takımdan ayrılışını da duyuran Çinli organizasyon, eksik koltukları doldurmak için artık iki yeni oyuncuya ihtiyaç duyuyor. Fenrir de Sylar gibi Vici Gaming ve EHOME takımlarında yer almış, 2018 Eylül ayından beri Team Aster’da mücadele ediyordu.

Takımdan ayrılan Sylar ve Fenrir’in ardından aktif takım kadrosu şöyle şekillendi:

Chai “Mushi” Yee Fung

Lin “Xxs” Jing

Ye “BoBoKa” Zhibiao

Eksik oyuncuların yerini doldurmak için görüşülen herhangi bir isim olup olmadığı hakkında henüz bir bilgi yok.