Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Auto Chess’e yeni eklenen karakterler netleşti

Auto Chess’e yeni eklenen karakterler netleşti

Drodo Studio, Auto Chess’e yeni karakterler geleceğini Twitter üzerinden duyurmuştu. Ancak bu karakterler ile ilgili herhangi bir detay paylaşılmamıştı. Paylaşılan görsellere baktığımızda, bu karakterlerin Dota 2’de yer alan Mars ve Zeus olabileceğini düşünmüştük ve düşündüğümüz gibi oldu.

Karakterlerin isimleriyle birlikte oyun içine eklenme detayları da belli oldu. Zeus oyun içinde 5 altın ile alınabiliyorken Mars’ta bu ücret 1 altın olarak belirlendi. Auto Chess’e yeni eklenen karakterlerin, detaylı bilgileri aşağıdaki gibidir.

Zeus

Thundergod’s Wrath yeteneği ile öne çıkan Zeus, gönderdiği yıldırımlar ile düşmanlarına hasar verebiliyor. Ayrıca, diğer tüm yeteneklerini de yıldırım kullanarak gerçekleştiren karakterin yüksek hasar özelliği tüm yeteneklerde geçerli bir durumdur.

Ücret: 5 altın

Tür: Protos (God)

Sınıf: Mage

Tek yıldızlı karakter saldırı gücü: 50/ 70

İki yıldızlı karakter saldırı gücü: 100/ 140

Üç yıldızlı karakter saldırı gücü: 200/ 280

Saldırı hızı: 1.4

Zırh: 0

Büyü direnci: 40

Yetenek: Thundergod’s Wrath

Yetenek hasarı: 300/ 400/ 500

Yetenek hasar yüzdesi: 20/ 30/ 40

Hasar türü: Büyü hasarı

 

Mars

Önlerden ya da yanlardan gelen saldırıları kalkanıyla engelleme yeteneği ile öne çıkan karakter, Dota 2’ye eklenmesinin üzerinden çok geçmeden Auto Chess’e de dâhil oldu. Diğer yetenekleri arasında mızrakla hasar verme, kalkanıyla hasar verme ve alan kısıtlaması yaparak düşmanları alana giriş ve alandan çıkışını engelleme gibi şeyler de var.

Ücret: 1 altın

Tür: Protos (God)

Sınıf: Savaşçı

Sağlık (Can): 650/ 1300/ 2600

Saldırı hasarı: 0

Saldırı hızı: 1.4

Zırh: 5

Büyü direnci: 0

Yetenek: Bulwark

(Ön sırada) azaltılmış fiziksel hasar: 30/ 50/ 70 (%)

(Ön sırada) savunma: 90

(Yanlarda) azaltılmış fiziksel hasar: 15/ 25/ 35 (%)

(Yanlarda) savunma: 180

Kalkan kullanım (bekleme süresi): 5

Kalkan kullanım (saldırı menzili): 200

Kalkan kullanım (hasar): 200/ 300/ 400

Çıkışının ardından çok sevilen ve güncel tutulan Auto Chess’e, bu güncelliği korumak için ilerleyen zamanlarda da yeni karakterler ve farklı alanlarda değişiklikler eklenecek gibi görünüyor. Ancak bu yenilikler Dota 2’de bulunan şeyleri oyuna eklemek mi olacak yoksa yepyeni deneyimler mi edineceğiz bilinmiyor. Neler olacağını hep birlikte göreceğiz.