Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri MDL Disneyland Paris Major eleme grupları

MDL Disneyland Paris Major eleme grupları

İlk kez Çin dışında bir ülkede gerçekleşecek olan MDL Major karşılaşmalarının Paris Disneyland’da gerçekleşeceği biliniyordu. Ancak bu karşılaşmalarda yer alacak takımlar belli olmamıştı. Katılacak olan takımlar bugün başlayan eleme maçlarıyla belirlenecek. Sizler için, elemelere katılan bu takımların ve grupların derlemesini yaptık.

Avrupa

A grubunda Team Secret, SexyAsF, OG ve The Final Tribe takımları bulunuyor. İlk bakışta Team Secret, kazanma potansiyeli en büyük takım olarak görünüyor. Ancak yaptıkları en küçük hata elenmelerine sebep olabilir. Diğer yandan, ilk kez büyük bir turnuvada yer alan OG, geçtiğimiz yıl The International’da çok etkili bir performans göstermişti. Aynı performansı MDL Major’da göstermeleri durumunda çok heyecanlı karşılaşmalar izleyeceğiz gibi görünüyor.

B grubunda Alliance, NIP, Team Liquid ve Globlin Legs takımları bulunuyor. A grubuyla kıyaslandığında, bu grup tam bir güç havuzu gibi görünüyor. Özellikle Team Liquid, diğer takımlardan daha etkili bir geçmişe sahip durumda. Team Liquid’in üstünlük kuracağı bir grup olduğunu düşünsek de NIP ve Alliance’ın karşılaşmaları da oldukça heyecanlı geçecek gibi duruyor.

 

Our journey for Disneyland® has been revealed! Squ[A]d is really excited to compete tomorrow.

#MDLDisney Regionals
⚔️ Opening Match: Alliance  Liquid
 28th March
13.00 CET (8pm SGT)#LongLiveAlliance #Dota2 pic.twitter.com/IMwWeG4qdA

— Alliance (@theAllianceGG) 27 Mart 2019

Çin

A grubunda Vici Gaming, EHOME, Newbee ve Team Sincere bulunuyor. Starledder ve DreamLeague’de arka arkaya şampiyon olan Vici Gaming, aynı güçlü oyunları sergilediği takdirde rakiplerini ezebilecek bir mücadele sergileyebilir. Gruptaki diğer beklenti yaratan takımlarsa EHOME ve Newbee olarak görülüyor.

B grubunda Royal, Royal Never Give Up, Keen Gaming ve PSG:LGD bulunuyor. Keen Gaming ve PSG:LGD grubun iki büyük ismi durumunda. Kısa süre önce sona eren DreamLeague’de güçlü oyun performansı sergileyen Keen Gaming ve Çin’in en iyi Dota 2 takımı olarak tasvir edilen LGD, Vici Gaming’in şampiyonluğuyla birlikte önceki izlenimlerini kaybetmiş duruma geldi. Bu turnuvada sonuç ne olacak ve takımlar hangi şekilde tasvir edilecek göreceğiz.

Kuzey Amerika

A grubunda Evil Geniuses, Forward Gaming, Team Team ve J. Storm takımları bulunuyor. Her ne kadar grubun en çok beklenti yaratan takımı Evil Geniuses olsa da diğer takımların karşılaşmalarının da oldukça heyecanlı olacağı kesin bir durum.

Turnuvanın en az heyecan yaratan takımlarının bulunduğu B grubunda compLexity Gaming,  Vega Academy, Team Xolotl ve gg and gg bulunuyor. Heyecan yaratmamasının sebebi olarak grubun en büyük potansiyelinin EG olduğuna kesin bir gözle bakılmasıdır. Beklenen olacak mı yoksa farklı bir takım büyük bir çıkış mı yakalayacak hep birlikte göreceğiz.

Güney Amerika

A grubunda Chaos Esports Club, Thunder Predator, Pacific eSports ve Gorillaz-pride bulunuyor. Grupta öne çıkan iki takım Chaos Esports Club ve Thunder Predator oluyor.

B grubunda ise two Brazilian squads, Infamous ve Demolition Boys takımları yer alıyor. Infamous grupta öne çıkan takım durumunda.

Güneydoğu Asya

A grubunda Fnatic, WG. Unity, Boom ID ve Neon Esports yer alıyor. Fnatic takımının grupta en etkili performansı sergileyeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Geçtiğimiz turnuvalarda, Endonezya takımı Boom büyük bir gelişme gösterdi. Ancak bu gelişme böylesine büyük bir turnuvada olumlu sonuç getirecek mi öngörülemiyor.

B grubunda, Mineski, TNC Predator, EVOS esports ve Tigers yer alıyor. A grubuna göre daha heyecanlı karşılaşmaların olma ihtimali daha yüksek olan grupta Mineski, değişen takım kadrosuyla turnuvada mücadele edecek. Yeni kadronun birbirlerine uyum göstermekte zorlanma ihtimalleri düşünülünce en iyi performanslarından biri olmayacağını söyleyebiliriz.

CIS

A grubunda Virtus.pro, Old But Gold, Team Empire ve CoM19SpadaNJI takımları yer alıyor. Virtus.pro grupta favori takım olarak yer alıyor, bu da diğer takımların karşılaşmalarda önce Virtus.pro’yu geçmeye çalışacakları anlamına geliyor.

B grubunda yer alan takımlar ise Gambit Esports, Na’Vi, FlyToMoon ve Ujvajenie. Gambit Esports grupta öne çıkan takım konumunda. Na’Vi ise Dendi ile yollarını ayırmasının ardından hala yerini doldurabileceği bir oyuncu bulmak için çabalıyor.