Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri DotaPit turnuvası geliyor!

DotaPit turnuvası geliyor!

Son birkaç haftadır, Dota 2 sahnesinde büyük turnuvalar gerçekleşiyor. StarLadder Minor ve DreamLeague Sezon 11 Major gibi önemli turnuvaların ardından sıra, birkaç gün içinde başlayacak olan DotaPit turnuvasına geldi. Şu anda ise MDL Disneyland Paris Major’ın eleme aşaması devam ediyor.

DotaPit Açık Eleme Turu

Açık eleme turu tekli eleme sistemiyle gerçekleşecek ve format olarak Bo1 (best of one) kullanılacak. Katılacak olan bölgelerden Avrupa, Kuzey Amerika ve Çin 3’er temsilciyle katılırken Güney Amerika, Güneydoğu Asya ve CIS ise 2’şer temsilciyle turnuvada yer alacak.

DotaPit Kapalı Eleme Turu

3 ile 6 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan elemelerde her bölgeden 8 katılımcı takım olacak. Bo3 (best of three) formatıyla gerçekleşecek karşılaşmalarda, açık eleme turlarında olduğu gibi tekli eleme sistemini göreceğiz. Eleme aşamasını geçen takımlar, asıl turnuvaya katılma hakkı kazanacaklar. Çin ve Avrupa bölgeleri hariç, her bölgeden kazanan bir takım turnuva aşamasına yükselecek ancak Çin ve Avrupa bölgeleri ilk iki sırada yer alan takımları gönderme ayrıcalığına sahip olacak.

Çeşitli turnuvalara tanık olduğumuz bu dönemde, DotaPit turnuvasında neler yaşanacak ve bizleri şaşırtan bir takım olacak mı göreceğiz. Final aşamasına yükselerek ya da şampiyon olarak ağızları açık bırakan takımlar daha önce oldu. Bu turnuvada da takımlar belli olduğunda herkesin bir favorisi olacaktır. Belki de kimsenin aklına gelmeyen  bir takım öne çıkarak şampiyonluğa gider.