Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Talon Esports, PCS 2020 Bahar Mevsimi’nde şampiyon oldu!

Talon Esports, PCS 2020 Bahar Mevsimi’nde şampiyon oldu!

Finalde Machi Esports'u 3-2 ile geçen Talon Esports, PCS tarihinin ilk şampiyonu olmayı başardı.

Bu sezon Asya'daki yer alan belirli liglerin birleşmesiyle oluşturulan PCS'te ilk mevsim tamamlandı. Lig formatına göre normal sezonda ilk 8'e girmeyi başaran ekipler play-off'larda birbirleriyle karşılaştı. Lige son anlarda dahil olan Machi Esports, iyi bir performansla normal sezonu lider tamamladı. Play-off'larda da finale çıkan ekip son turda Taln Esports'a diş geçiremedi. Seriyi 3-2 kazanan Talon Esports, PCS 2020 Bahar Mevsimi'ni şampiyon tamamladı.

Normal sezonu lider tamamlayan Machi Esports play-off'lara ikinci turdan başladı. Bu turda Berjaya Dragons'ı 3-0 ile geçen ekip direkt olarak dördüncü tura yükseldi. Dördüncü turda Taln Esports'u 3-2 ile geçen ekip finale yükseldi. Talon Esports ise ilk turda Nova Esports, ikinci turda ahq eSports Club'ı yenip dördüncü turda Machi'ye kaybetti ve Lower Bracket Finali'ne düştü. Lower Bracket Finali'nde ahq eSports Club'ı bir kez daha yenen ekip finalde Machi Esports ile çıktığı rövanş maçını kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

Talon Esports kadrosunda Hanabi, Candy, Kaiwing ve Unified gibi bölgenin önemli isimleri bulunuyor. Sezon başında G-Rex'in yerine lige dahil olan Machi Esports'ta ise aynı şekilde önemli isimler bulunuyor. PK, Gemini, M1ssion, Bruce ve Koala, takımlarını şampiyon yapmaya yetmedi.

Photo Credit: PCS