Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Detonation FocusMe, LJL 2020 Bahar Mevsimi’ni şampiyon tamamladı!

Detonation FocusMe, LJL 2020 Bahar Mevsimi’ni şampiyon tamamladı!

Japonya'nın en başarılı organizasyonlarından Detonation FocusMe, LJL 2020 Bahar Mevsimi Finali'nde Sengoku Gaming'i 3-1 ile geçerek şampiyon olmayı başardı.

LJL denildiğinde akla ilk gelen takım Detonation FocusMe oluyor. Son zamanlarda lige ambargo koyan ekip bölgesini uluslararası turnuvalarda temsil ediyor ve bu sayede Japonya'nın en tanınan takımı olarak ön plana çıkıyor. Bu mevsim normal sezonda 12 galibiyet 2 mağlubiyet alan DFM ilk sırada gelmişti. Bu başarısını play-off'larda da sürdüren takım, finalde en yakın takipçisi Sengoku Gaming'i 3-1 ile geçerek kupaya uzandı.

Play-off'lara ikinci turdan başlayan Detonation FocusMe, Sengoku Gaming'e 3-2 kaybederek Lower Bracket'a düştü. Burada V3 Esports 3-1 yendi ve Büyük Final'de Sengoku Gaming ile rövanş maçına çıktı. Finallerin takımı, seriye ağırlığını koyarak 3-1 galip geldi. DFM bu sonuçla birlikte bir kez daha LJL şampiyonu oldu.

Uzun bir süredir neredeyse aynı kadroyla mücadele eden Detonation FocusMe, LJL'de oynanan son 13 mevsimin tamamında final oynamayı başardı. 13 mevsimde 9 kez şampiyon olmayı başaran ekip 4 kez ikinci oldu. DFM'in bu başarısı Japonya'da açık ara en üst sırada yer alıyor. 

Takım, bu yılki MSI'ın iptal olmasıyla ülkesini uluslararası arenada temsil edemeyecek.

Photo Credit: Detonation FocusMe