Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 1907 Fenerbahçe Espor ilk KMF biletini kaptı!

1907 Fenerbahçe Espor ilk KMF biletini kaptı!

1907 Fenerbahçe Espor, VFŞL 2020 Kış Mevsimi Yarı Finali'nde Team Aurora'yı 3-2 ile geçerek ilk KMF biletini kaptı. Flank Fantezi Ligi'nde 1907 Fenerbahçe Espor'un kazanacağını tahmin edenler, puanları topladı!

1. Maç

Mücadele sakin başladı. Üst koridora baskın yapan Elramir, ilk kanı takımına kazandırdı. Erken oyunu iyi oynayan Team Aurora altında öne geöti ve rakip kuleleri yıktı. Objektiflere odaklanan ekip geç oyuna yatırım yaptı. Altın farkı yavaş yavaş açıldı. 1907 Fenerbahçe Espor takımca hatalar yaptı ve rakibine karşılık veremedi. Savaşların kazananı Aurora, Bulut Ruhu ile birlikte Baron'u da almayı başardı. Son savaşı da kazanan ekip serinin ilk maçını 32 dakikada kazandı. 

2. Maç

Üst koridorda Elramir'i yakalayan Fenerbahçe'de ilk kan HiRit'e gitti. Erken oyunda iki takım da karşılıklı hamleler yaptı. HiRit ve Blue önderliğinde üstünlüğü eline alan 1907 Fenerbahçe Espor ejderleri topladı ve altında büyük bir fark açtı. Oyun kontrolünü eline alan ekip Baron'u alarak kuşatmalara başladı. Bu dakikadan sonra kısmen rahat bir oyun oynayan Fenerbahçe, 34 dakikanın ardından zafere ulaştı.

3. Maç

Elramir erken oyunda büyük bir hata yaparak ilk kanı Mojito'ya adeta armağan etti. Erken oyunda etkili bir oyun oynayan Mojito koridorlarını öne geçirdi. Erken oyunu geride geçiren Team Aurora orta oyunda yaptığı hamlelerle yeniden öne geçti. Rakip hataları iyi değerlendiren ekip ejderlerde de üstünlüğü eline aldı. Fenerbahçe'nin Baron kararını iyi cezalandıran Aurora güçlendirmenin sahibi oldu. Black pozisyonu tek kelimeyle harika oynadı. HolyPhoenix rakibin başlattığı ejderi çalarak takımı için önemli bir hamle yaptı. Üst koridorda yapılan savaşı kazanan Team Aurora, aradaki farkı açtı. Rakip takım Baron'dayken backdoor atan Kruimel maçı tamamladı. 

4. Maç

Mojito orta koridora agresif bir baskın yaparak ilk kanı Blue'ya kazandırdı. Kruimel dönüş skorunu almayı başardı.Üst koridorda yapılan savaştan 2 skor çıkaran 1907 Fenerbahçe Espor maçtaki ilk üstünlüğü aldı. Blue erken oyunda çok etkili oldu ve takımına büyük fayda sağladı. Mojito'nun ejderler üzerinde kurduğu baskı sayesinde geç oyuna yatırım yapıldı. Altın farkını açan 1907 Fenerbahçe Espor rakip hataları kovaladı. Ejder savaşına harika pozisyonlardan gelen Blue ve HiRit pozisyonu taşıyarak maçı bir nevi kopardı.

5. Maç

1907 Fenerbahçe Espor rakip Kırmızı Güçlendirme'ye baskın denedi ancak Team Aurora pozisyonu iyi oynayarak ilk kanı aldı ve Mojito geri düştü. Buna rağmen erken oyunda yaptığı baskınlarla arayı kapadı. İki takım da karşılıklı olarak büyük hatalar yaptı. Aurora bu hataların ardından öne çıkan ekip oldu. Bu süreçte Blue ayrık ittirmesine devam ederek geç oyun için korkutucu bir Ryze olmaya devam etti. Ejder savaşındaki savaşı harika oynayan 1907 Fenerbahçe Espor, katliam yaptı ancak Baron'u alamadı. Takım savaşlarını rahatça kazanan FB, son savaşı da kazanarak mücadeleyi ve seriyi tamamladı.