Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri JD Gaming, LPL 2020 Bahar Mevsimi şampiyonu oldu!

JD Gaming, LPL 2020 Bahar Mevsimi şampiyonu oldu!

Finalde Top Esports'u 3-2 ile geçen JD Gaming, LPL 2020 Bahar Mevsimi'ni şampiyon tamamladı. Flank Fantezi Ligi'nde maç tahmini yapmayı unutmayın!

1. Maç

Mücadele sakin başladı. Dananın kuyruğu Alamet savaşında koptu. Top Esports hem objektifi hem de ilk kanı almayı başardı. Ekip erek nyounda etkili olarak harita kontrolünü eline aldı ve altında öne geçti. Top Esports kuleleri alırken JD Gaming ejderlerle karşılık verdi. Ortalama bir LPL maçına göre çok az savaş yapıldı ve takımlar temkinli oynadı. JD Gaming LokeN'ın devreye girmesiyle savaşları kazanmaya başladı. Yagao'nun ellerindeki Leblanc da büyük iş yaptı. Bu sayede Baron'u alan JDG, kuşatmaların ardından savaşları da kazanarak serinin ilk maçını 35 dakikada kazanmayı başardı. 

2. Maç

Karsa orta koridora erken bir baskın yaparak ilk kanı knight'a teslim etti. Bir sonraki pozisyonda kngiht'ı katletmeye çalışırken 2 skor veren JDG'de orta koridor Yagao bir hayli geri düştü. Top Esports erken oyundaki üstünlüğünü orta oyuna da yayarak altında üstünlüğü yakaladı. 23. dakikada Baron'u alan ekip kuşatmalara erken başladı. Rakibine fark ettirmeden Baron almak isteyen JD Gaming amacına ulaşamadı ve pozisyona yetişen rakibine karşı hem güçlendirmeyi gem skorları kaptırdı. TES serinin ikinci maçını 34 dakikada bitirdi. 

3. Maç

Karsa rakip Kırmızı Güçlendirme'de baskı kurmayı denerken düşerek ilk kanı Zoom'a verdi. JD Gaming erken oyunda üstün olan taraftı. Orta oyuna geçildiğinde ise doğru hamleleri yapan Top Esports durumu eşitledi, ejderleri aldı ve altın farkını 2000'de tutmaya çalıştı. Orta koridorda yapılan savaştan 3 skor çıkaran JD Gaming yeniden öne geçti ve Baron'u almak istedi. Pozisyona paketli Corki ve Aphelios'la yetişip harika oynayan knight ve JackeyLove, rakibin bu girişimini durdurdu ve katliam yaparak Baron'u da almayı başardı. Kuşatmaları sürdüren Top Esports, bir savaşla maçı kazandı.

4. Maç

Orta koridora çok iyi bir baskın yapan Karsa ilk kanı Yagao'dan aldı. JD Gaming erken oyunda koridorlarını kazanarak öne geçti. Orta oyunda yapılan savaşlar yakın geöti. İki takım da belli başlı hamleler yaptı ancak ejderleri alan Top Esports biraz önce gibi gözüktü. Tabii bir ejder savaşında rakipten 2 skor alıp Baron'a yönelen JD Gaming, güçlendirmeyi alarak arayı açtı. Yagao ve LokeN yine takımları adına etkili olan isimler oldu. Son savaşın ardından takımından herkes ölünce knight da bir şey yapamadı ve JD Gaming seriyi 5. maça götürdü.

5. Maç

Top Esports tarafında knight üst koridorda oynarken 369 orta koridora geçti. Kanavi üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı aldı. JDG erken oyunu öne bitirdi. TES geride olmasına rağmen takımca yaptığı hamlelerle altın farkını kapamayı bildi. Ejder savaşından 1 skor çıkaran Top Esports Baron'u zorladı ancak pozisyona yetişen JD Gaming savaş başlattı. Savaşın ardından 3 skor JD, 2 skor TES tarafından alındı ve Baron resetlendi. Mücadeleye inanılmaz bir gerginlik hakimdi. Orta koridorda yapılan savaşta katlıam yapmayı başaran JD Gaming Baron'u da alarak altın farkını 4000'e çıkardı. Top Esports bu dakikadan sonra rakibine elle tutulur bir cevap veremedi. Son savaşı da kazanan JD Gaming, rakip Nexus'u düşürerek şampiyon olmayı başardı.