Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Jatt, Team Liquid’e transfer oldu!

Jatt, Team Liquid’e transfer oldu!

Riot Games'de çalışan analist Jatt, Team Liquid'in koç ekibine dahil oldu.

Başarısız bir mevsimi gerisinde bırakan Team Liquid, kadrosunda değişiklikler yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yıldız nişancısı Doublelift'i TSM'e gönderen ekip, ana koç Cain'i stratejik koç pozisyonuna atamıştı. Asistan koç Croissant trasnferinin ardından yeni ana koçun kim olacağı merakla bekleniyordu. Bugün yapılan açıklamaya göre Riot Games Kuzey Amerika analistlerinden Jatt, Team Liquid'in yeni ana koçu oldu. TL'in transferi duyurduğu videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Uzun süredir League of Legends sahnesinde yer alan Jatt, Rock Solid ve Dignitas gibi ekiplerde ormancı olarak forma giydi. MLG Pro Circuit ve IGN ProLeague gibi turnuvalarda boy gösterdikten sonra kısa süren oyunculuk kariyerini noktaladı ve Riot Games ile anlaşmaya vardı. Uzun süredir Riot ile çalışan Jatt, LCS'in en sevilen analistlerinden bir tanesi.

Team Liquid geçtiğimiz mevsim vasata yakın bir performans sergiledi desek yanlış olmaz. 4 mevsim üst üste şampiyon olduktan sonra play-off'lara dahi kalamayan ekip mevsim arasında kadroda belli başlı değişikliklere gidileceğini sinyallerini verdi. Nişancı Doublelift'in yerine akademi oyuncusu Tactical as kadroya yükseldi ve ana koç Cain stratejik koç pozisyonuna geçiş yaptı. Jatt transferiyle birlikte koç ekibinin başında kimin olacağı da belli oldu.

Jatt'in Team Liquid ile nasıl bir koçluk performansı sergileyeceğini önümüzdeki Yaz Mevsimi'nde göreceğiz.