Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Tactical as takıma yükseldi!

Tactical as takıma yükseldi!

Tecrübeli nişancı Doublelift'le yolları ayırma kararı alan Team Liquid, akademi nişancısı Tactical'ı as kadroya yükselttiğini duyurdu.

2020 sezonuna kötü bir başlangıç yapan Team Liquid, sezon başında ve ortalarında kadroda değişiklikler yaptı. Mevsimin sona ermesiyle yıldız nişancısı Doublelift ile yolların ayrılacağı dedikoduları ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde bu dedikodular gerçekleşti ve Doublelift eski takımı TSM'e transfer oldu. Team Liquid'in nişancı pozisyonuna kimi transfer edeceği merak ediliyordu. Ekip, sezon ortasında birkaç maç şans verdiği akademi nişancısı Tactical'ın as kadroya yükseltildiğini duyurdu.

Kariyerine 2016 yılında başlayan Tactical amatör ekiplerin formasını giydikten sonra 2017 Yılında NA CS Elemeleri'ne katıldı. Burada başarısız olan nişancı NA Scouting Grounds'da boy gösterdikten sonra 2019 yılında TSM Akademi ile anlaşmaya vardı. Burada 1 yıl geçirdikten sonra Team Liqiud Akademi'ye transfer oldu. 2020'ye kötü bir başlangıç yapan TL mevsimin ortasında nişancı değişikliğine giderek Doublelift'i yedeğe çekti.

İlk yapılan açıklamada Doublelift'in ufak bir sağlık sorunu olduğu belirtildi ancak deneyimli nişancı iyileştikten sonra da bir süre as kadroya dönemedi. Tactical bu süreöte kendini kanıtlama fırsatı yakaladı ve 2020 Yaz Mevsimi'nde as takımla Vadi'ye inme şansını yakaladı.

Photo Credit: Riot Games