Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Team Dynamics, LCK’e yükseldi!

Team Dynamics, LCK’e yükseldi!

LCK Yaz Mevsim Elemeleri'nde Seorabeol Gaming'i 2-0 ile geçen Team Dynamics, LCK'e katılmayı başardı.

2021'de partnerlik sistemine geçmesi beklenen LCK'de artık yavaş yavaş takımların ligden düşüp geri çıktığı günlerin sonuna geliyoruz. Bu yıl son kez Bahar Mevsimi düzenlenen CK'de normal sezonu ve play-off'ları lider tamamlamayı başaran Seorabeol Gaming LCK'e çıkması en muhtemel takım olarak görülüyordu. Finalde dişli rakibini 2-0 ile geçen Team Dynamics birçoğunu yanıltarak LCK biletini kapan ilk takım olmayı başardı.

Rich, Beyond, Kuzan, Feiz ve GuGer bu sezon CK'de çıktıkları 14 maçta 9 galibiyet 5 mağlubiyet alarak ikinci sırada geldi. Play-off'lara kalan ekip sırasıyla Element Mystic ve Spear Gaming'i eleyerek LCK Yaz Mevsimi Elemeleri'ne katılma hakkı kazandı. Elemelerin ilk turunda SANDBOX Gaming'i 2-0 ile geçti ve finalde CK'in güçlü takımı Seorabeol Gaming ile karşı karşıya geldi. Bu seriyi de 2-0 gibi rahat bir skorla geçen Dynamics, ilk LCK biletini kaptı.

Team Dynamics 2020 LCK Yaz Mevsimi'nde yer alacak ancak lig formatı 2021 sezonuyla değişecek. Riot Games'in yeni formatta hangi takımlara öncelik verip hangilerini organizasyona davet edeceği henüz belli değil. Bakalım Team Dynamics gelecek mevsim LCK'de neler yapacak?

Photo Credit: Team Dynamics