Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri fastPay Wildcats, Galakticos’u geçerek yarı finale yükseldi!

fastPay Wildcats, Galakticos’u geçerek yarı finale yükseldi!

Çeyrek finalde Galakticos'u 3-0 ile geçen fastPay Wildcats, yarı finale yükselmeyi başardı.

1. Maç

Mücadele sakin başladı. Rakip ormanda Ferret'ı yakalayan Galakticos ilk kanı aldı. Pozisyona iyi kapanan fastPay Wildcats ise dönüşünde 2 skor aldı ve takastan ufak bir üstünlükle ayrıldı. Erken oyun kafa kafaya geçti ancak objektifleri toplayan IW makro oyunda iyi iş çıkardı. Üst koridorda yapılan savaştan 3 skor çıkarna ekip maçtaki ilk farkı yakaladı. Galakticos buna rağmen altında az da olsa üstündü. Takım savaşlarında skorları toplayan Serin'in ellerindeki Azir büyük iş yaptı. Baron'u alan Wildcats aradaki farkı yavaş yavaş açtı. Son kuşatmayı da yapan ekip serinin ilk maçını 29 dakikada kazandı. 

2. Maç

Ferret alt koridora harika zamanda yaptığı baskınla ilk kanı aldı. Haritanın her tarafında yakaladığı üstünlükleri skora çeviren Wildcats erken oyunun galibi oldu. Trix ise ejder kontrolünü rakibe bırakmayarak takımını oyunda tuttu. Harita genelinde takımca yaptığı hatalarla Wildcats'e skorları hediye eden Galakticos birçok hata yaptı. Takım savaşlarını kazanan IW Baron'u da alarak altın farkını 10000'in üstüne çıkardı. Bu dakikadan sonra maç dönülmesi güç bir noktaya geldi ve fastPay Wildcats 35 dakikanın ardından zafere uzandı.

3. Maç

Serinin en "fiesta" maçı 3. maç oldu diyebiliriz. Rakip Kırmızı Güçlendirme'de rakibini sıkıştıran Galakticos ilk kanın sahibi oldu ve pozisyondan 2 skor çıkardı. Trix üst koridora baskın yaptı ancak pozisyonu iyi oynayan StarScreen düşmeden Luana'yı katletmeyi başardı ve bire bir değişim oldu. Trix erken oyundaki ejder kontrolünü yine bırakmadı. Savaşlar inanılmaz kaotik geçti. Maç bir o tarafa bir bu tarafa gitti. İki takım da birçok hata yaptı. Wildcats Okyanus Ruhu'nu alacakken pozisyona ışınlanarak gelen Emtest Deşen Ok ile ejderi çalarak takımını maçta tuttu. Galakticos Baron'u aldı ancak orta koridor kuşatmasında büyük bir hata yaparak maçı altın tepside sundu. Bu cömert teklifi reddetmeyen fastPay Wildcats, son savaşı da kazanarak maçı 46 dakikada kapatıp serini galibi oldu. Emtest'in geç oyunda aldığı eşyaları satıp farklı bir dizilişe yönelmesi göze çarptı.