Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Sular durulmuyor: The Last of Us Part II PlayStation Store’dan kaldırıldı

Sular durulmuyor: The Last of Us Part II PlayStation Store’dan kaldırıldı

Bir süredir beklenen ve yakın zaman önce süresiz olarak ertelenen The Last of Us Part II için yolun sonuna geliyor gibi duruyor. Oyun hakkında en yeni güncelleme ise oyunun PlayStation Store'dan kaldırılması oldu. Oyunun ne zaman çıkacağı belirsizliğini korurken, oyunseverler şaşkınlığını gizleyemiyor.

Sony tarafından geçen günlerde açıklanan The Last of Us Part II'nin 29 Mayıs olarak açıklanan çıkış tarihini süresiz ertelemiş ve yeni bir tarih vermemişti. Oyunun tarihi beklenirken yeni bir hamle geldi ve The Last of Us Part II, PlayStation Store'dan kaldırıldı. Oyunu satın almışsanız yine de kütüphanenizde listeleniyor olacak ancak ne zaman geleceği ve oynanacağı hakkında bir tarih şu an yok.

Oyunun PS Store’dan kaldırılma nedeni olarak ise oyunun henüz bir çıkış tarihinin bulunmuyor olması gösteriliyor. Sony’nin yeni bir çıkış tarihi vermesinden sonra oyunun tekrar PS Store’da listeleneceği söyleniyor. Erteleme kararının nedeni ise herkesin oyuna aynı anda erişebilmesini sağlamak olduğu aktarılıyor. Bunun yanında bir de oyunun lojistik sebeplerden dolayı ertelendiği zaten biliniyor.