Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Steam’de 105 TL’lik oyun ücretsiz oldu!

Steam’de 105 TL’lik oyun ücretsiz oldu!

Her hafta neredeyse her platformda bir oyunun ücretsiz olduğunu görüyoruz zaman zaman PlayStation Store’da zaman zamansa Steam’de.

Şimdi gündemimizde Steam’de yer alan Total War: SHOGUN II adlı oyun var. Söz konusu oyun gelecek hafta ücretsiz hale geliyor. Normalde uygulama mağazasında 105 TL’ye satılan oyunun aldığı puanlar da oldukça yüksek. 

Karantina döneminde insanların evde kalmasını teşvik amacıyla birçok oyun şirketi kampanya yapıyor ya da oyunlarının bir kısmını kısa süreliğine ücretsiz hale getiriyor.

Birçok oyunda da oyun içinde hediye dağıtıldığını görüyoruz. İşte Total War: SHOGUN II da insanları evde kalmaya teşvik eden SEGA tarafından ücretsiz olarak sunulmaya başlanacak. 

SEGA bir blog yazısında karantina sürecinin çok yıpratıcı olduğunu ve bu süreci daha iyi hale getirmek için strateji oyunu olan ve Türkiye’de 105 TL’den oyunseverlere sunulan oyunu Total War: SHOGUN II’yi ücretsiz sunmaya karar verdiğini belirtiyor. 

Oyun, 16. yüzyılda Japonya’da stratejik savaşlara ev sahipliği yapıyor. Hükümet çöktükten sonra Japonya’nın kontrolünü yeniden kazanmayı dört gözle bekleyen birçok kişi var ve böyle bir ortamda savaşarak hakkınızı savunuyorsunuz. Age of Empires gibi strateji oyunlarını seviyorsanız bu oyunu kaçırmayın deriz. 

Eğer oyuna ücretsiz sahip olmak isterseniz Steam hesabınızı 27 Nisan’da kontrol edin. Bizden söylemesi!