Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri StarLadder IMBATV takımları belli olmaya başladı

StarLadder IMBATV takımları belli olmaya başladı

Dota 2 rekabetçi sahnesinde başlayacak olan StarLadder IMBATV Minor turnuvası için, Çin ve CIS bölgeleri temsilcilerini belirledi. EHOME, Winstrike ve Team Sirius, katılımcı listesine adını yazdıran takımlar oldu.

EHOME, yer aldığı son Major etkinlikte sergilediği kötü performanslardan sonra kendini toparladı. Team Aster organizasyonun yeni takımı Sirius yeni kadrosuyla StarLadder’a katılım hakkı kazanırken diğer bir Çinli katılımcı da EHOME oldu. Ayrıca, CIS bölgesinin temsilcisi Winstrike, sergilediği performanslarla öne çıkmayı başardı ve yılın ilk Dota Pro Circuit etkinliğinde yerini aldı.

Sadece 6 takım, rekabet seviyesinin oldukça yüksek olduğu kapalı eleme aşamasına katılabilecek. EHOME, Keen Gaming ve Team Aster gibi takımlarla mücadele eden Çinli ekiplerin kaybedenler olması bekleniyordu. Ancak, Aster ve Newbee gibi favori takımlar elenenlerin arasına adını yazdırdı. Play-off aşamasında da durum değişmedi ve Sirius, yeni kadrosunda “Aradığımızı bulduk.” dercesine Keen Gaming’i geride bıraktı. Winstrike ise Natus Vincere ve Team Empire’ı eleyerek StarLadder’a katılma hakkını kazananlar arasına girmeyi başardı.

Kapalı eleme aşaması, 24 Mayıs’a kadar sürecek ve katılımcı listesine toplam 8 takım adını yazdırmış olacak. Elemelerden sonra ana Minor etkinliğine katılacak olan takımlar karşılaşmalara 12 Hazian tarihinde başlayacak ve 16 Haziran’a kadar devam edecek. Kiev’de düzenlenecek olan turnuvanın ödül havuzu 300 bin dolar ve 8 takımın en iyi olanı en büyük payı alarak evine dönecek.