Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Sirius, bir türlü aradığını bulamadı

Sirius, bir türlü aradığını bulamadı

Yaklaşık 1,5 ay önce, Team Aster organizasyonu tarafından kurulan ve Dota 2 sahnelerine hazırlanan Team Sirius, kuruluşundan yalnızca 9 gün sonra kadroda değişikliğe gitmişti. O sırada henüz bir etkinliğe katılmamış olan takımdan yine bir transfer haberi geldi.

Geçtiğimiz hafta sonu, Sirius ilk resmi etkinliğine katıldı ve EPICENTER Major için Çin elemelerinde oynadı.  Ancak, grup aşamasına yükselmeyi başaramadılar ve StarLadder ImbaTV Dota 2 Minor elemelerinden önce daha iyi bir kadro kurma hedefiyle takım içi değişikliğe karar verdiler. Jiang 天命” An aktif kadroda olmadığı sürenin ardından koltuğuna ulaştı. Liu “Freeze/Kamma” Chang’ın takımdan ayrılmasının hemen ardından kadroya katılan oyuncu 5. pozisyonda oynayacak. Ayrıca, Freeze’in gitmesiyle 1. pozisyon yine açıkta kaldı ancak bu eksik Liu “Sylar” Jiajun’un gelmesiyle ortadan kalktı.

Daha önceki kadro değişikliği sürecinde, Freeze’in durumunun belirsiz olduğu ve Sylar’ın 1. pozisyonda yer alacağı şeklinde düşünceler aktarılmıştı. Ancak Freeze, 1. pozisyona sahip olan isim olmuştu. Team Sirius verdiği bu karardan hoşnut olmamış olacak ki başka bir oyuncu yerine Sylar’ı tekrar ilk pozisyonda oynatma kararı vermiş. Şekillenen kadro ile birlikte, StarLadder'ın ilk gününde Newbee'yi 2-0 yenen ancak EHOME'a 0-2 yenilen Sirius, bugün KEEN GAMING'i 2-1 yenmeyi başardı. Ancak EHOME karşsında yine 0-2 skorla mağlup oldu. 

Takımın, katıldığı StarLadder ImbaTV Dota 2 Minor’de diğer karşılaşmalardan nasıl sonuçlarla ayrılacağını hep birlikte göreceğiz.