Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Royal Never Give Up emin adımlarla ilerliyor!

Royal Never Give Up emin adımlarla ilerliyor!

EPICENTER bölge elemelerinde sona yaklaşılırken 14 takım sezonun Major turnuvası için finallerde yerini garantiledi. Finallere yükselen takımlardan Çin temsilcisi cephesine baktığımızda önce çıkan bir isim görüyoruz: Royal Never Give Up.

Royal Never Give Up, uzun süredir bekleneni vermek konusunda pek de iyi değildi. DPC sezonu boyunca da öne çıkamasa da Vici Gaming gibi rakibini mağlup ettiği karşılaşma sonucunda sezonun ilk Major etkinliği biletini garantiledi. Ancak, etkinliğe katılacağı bilinen diğer takımlar karşısında neler yapabileceği şimdilik belirsiz. Ancak şunu biliyoruz ki turnuvaya veda eden ilk takımlardan biri olmamak için elinden gelenin en iyisini yapması gerekiyor.

Daha önce Major turnuvada adım adım ilerleyen takımlar arasında Newbee yer almıştı. Ancak rakipleri Minor ve Major şampiyonluğuna ulaşmış olan Vici Gaming’di. Play-off aşamasında Vici Gaming karşısında mağlup olan Çinli takım Newbee, güçlü rakibi karşısında varlık gösterememiş olsa da adından bahsettirmeyi başarmıştı. Vici Gaming ise The International 9 için biletini çoktan garantilemiş olsa da en iyilerin arasında yer almadan önce EPICENTER Major’da bir şampiyonluk hedefi ile yer almak istiyor.

EPICENTER Major elemeleri bitmek üzere olsa da önümüzde hala Dota 2 etkinlikleri bulunuyor. The International 9 bölge elemeleri ve Minor elemeleri gibi etkinliklerde yeni yükselen takımları görmeye başlayacağız gibi görünüyor. Peki, ilerleyen süreçlerde hangi takımların yükseldiğini ve Major turnuvalarda yer aldığını göreceğiz dersiniz?