Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Sony’nin PlayStation 5’i için sevindiren yeni bilgiler ortaya çıktı

Sony’nin PlayStation 5’i için sevindiren yeni bilgiler ortaya çıktı

Sony’nin merakla beklenen oyun konsolu PlayStation 5 için sürekli yeni özellikler ortaya çıkartılıyor. Çıkartılabilir kapaklarla tasarlandığı söylenen PlayStation 5 için sürekli yeni haberler gelmeye devam ediyor. Ortaya çıkan son bilgilere göre PlayStation 5, oyunların belirli bölümlerinin hızlı bir şekilde atlanmasını sağlayacak.

Sony’nin PlayStation 5 için oyun menülerinin işletim sistemiyle birleştiği söyleniyor. Elbette bunu bazı kaynaklar söylüyor ancak bu hamlenin daha hızlı oyun deneyimi sunmak için yapıldığı belirtiliyor.

Biliyorsunuz oyun oynarken, hızlı bir arayüz, takılmayan oyun ve bazı bölümlerini hızlıca geçmek isteceğimiz oyunlar olabiliyor. PS 5 ile bu durumun daha kolay bir hale geleceği aktarılıyor. Zaten daha önceki bilgilerde oyunlarla ilgili bazı seçeneklere doğrudan PlayStation 5 menüsünden ulaşılabileceği söylenmişti. Yine de elbette söyleniyor diyoruz zira PS 5’in arayüzü hakkındaki bilgiler hala sır perdesinin ardında.

Ağustos ayında gerçekleşmesi beklenen State of Play’de arayüzle ilgili kapsamlı bilgilere sahip olabiliriz.

PlayStation 5’te hangi özellikler yer alıyor? Diye soracak olursanız, Sony tarafından ortaya çıkan resmi açıklamalara göre PS5, sekiz çekirdekli AMD Zen 2 işlemcisinden güç alacak, hız tarafında ise 3.5 GHz karşımıza çıkıyor. Bu hız ise oyun performansını ciddi oranda artıracak deniyor. Diğer üst düzey özellikleriyle PS 5 oyunseverlerin çok heyecanlanmasına neden oluyor.