Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Konami imzalı yeni oyuncu bilgisayarı ortaya çıktı!

Konami imzalı yeni oyuncu bilgisayarı ortaya çıktı!

Oyuncu bilgisayarları geliştirmeye ünlü PES'in geliştiricisi Konami de katılıyor. Yakın zaman önce ön siparişe açılan Konami The Arespear C300 adı verilen oyuncu bilgisayarı tasarımıyla dikkat çekmesinden de öte özellikleri de şaşırtıyor. Hiç de uygun fiyatlı olmayan bu bilgisayar kasası, Mac Pro'nun delikli kasa tasarımına gönderme yapıyor gibi duruyor. 

Satışa çıkacak olan bilgisayarların fiyatı, özellikleri ve tasarımı hakkında bilgiler ortaya çıkmış oldu. Japonya merkezli Konami’nin internet sitesinde ilgili cihazlar ön siparişe açıldı ve dikkat çekti. Cihazların Japonya dışında satılıp satılmayacağı henüz belli değil.

The Arespear C300 adı verilen oyuncu bilgisayarı GTX 1650 ekran kartı ile orta seviye bir performans sunuyor. Bu ekran kartına Intel Core i5 9400F işlemci eşlik ediyor. Bilgisayarın ise RAM tarafında bizleri DDR4 destekli 8 GB bellik sunan 2666 Mhz hızında bir performans karşılıyor. SSD’nin 512GB kapasitesinde olduğu aktarılıyor. Bu sistemin fiyatı ise bin 750 dolar.

The Arespear C700 ve C700 plus olarak iki farklı opsiyon sunan Konami’nin sunduğu bu opsiyonlardan Plus modelindeki tek fark kasanın daha göz alıcı olması hepsi bu. İki modelin de teknik özelilklerinin aynı olduğu özellikle belirtelim:

RTX 2070 Super ekran kartı ile ray-tracing oyun deneyimi sunuyor. İşlemci tarafında i7 9700 modelinin bizlere sunulduğunu görüyoruz. RAM tarafında tek parça 16GB boyutundaki DDR4 2666 Mhz belleği karşımıza çıkıyor. Bu iki modelde, uygun fiyatlı modelden farklı olarak 512 GB boyutundaki M2 SSD bulunuyor. C700 modelinin fiyatı 3 bin dolar, C700 Plus modelinin fiyatı ise 3 bin 200 dolar civarında olacak.

Türkiye’de bu sistemin satılıp satılmayacağı henüz belirsizliğini koruyor.