Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Soğuğu iliklerimize kadar hissetmeye başladık

Soğuğu iliklerimize kadar hissetmeye başladık

Game of Thrones serisinin final sezonu dün itibariyle başladı. Final sezonu ile beraber dizinin hayranlarının aklına tekrar Telltale Games’in 2014’te ilk bölümünü yayınladığı Game of Thrones: A Telltale Games Series geldi. İlk sezonunda 6 bölümün yayınlandığı oyunun 2.sezonu, dizinin hayranları tarafından hala merakla beklenmekte. Tek oyunculu mod yapısına sahip oyun özellikle hikayesi ve kurgusu ile oldukça beğeni toplamıştı.

The Walking Dead S2 ve The Wolf Amoung Us uyarlamalarında oldukça başarılı bir işe imza atan Telltale Games ekibi, oyunu diziyle eş zamanlı gidecek şekilde ve orijinal romandaki dönemle aynı olacak şekilde kurgulamıştı. 

George R.R. Martin'in yazdığı A Song of Ice and Fire romanlarından uyarlanan oyun için Telltale Games'e, HBO tarafından bir hikaye danışmanı dahi gönderilmişti. Bu danışmanlığın oyunun hikayesel kalitesini arttırdığı herkes tarafından kabul görmüştü.

Game of Thrones: A Telltale Games Series içerisinde seçilebilen 5 karakter bulunuyor. Bu karakterlerin hepsi Forrester ailesine mensup. Forrester ailesi kuzeyde Wolfswood’da yaşayan ve House Glover’a hizmet eden soylu bir aile. House Glover da Stark ailesine hizmet eden soylulardan oluşuyor. Dolayısıyla Forrester ailesi de aslında Winterfell’de Stark’ları destekleyen bir aile olarak karşımıza çıkıyor. 

Telltale Games’in oyunda popüler olan ailelerden değil de böyle bir ailenin mensuplarına yer vermesi oyuncuların kendilerini daha özgür hissetmesi adına yapılmış gibi gözüküyor. Sancakları ve mottoları ile oldukça karizmatik bir aile olan Forrester ailesi, oyun severlerin beğenisini kazanmış gibi gözüküyor. Oyunda amacınız 5 Büyük Kralın Savaşı’nda kaybeden tarafta olmanıza rağmen ailenizi ve kendinizi hayatta tutmak.

Oyundaki karakterler ile özgürce hareket edebilirken diğer karakterle iletişim kurmak da tamamen sizin inisiyatifinizde. Aldığınız her karar, bir sonraki bölümdeki akışı etkileyecek. O yüzden seçimlerinizi yaparken dikkatli olun. Aynı zamanda oyun içinde 5 karakter arasında yapılan geçişler ile farklı bakış açılarıyla oyunu oynama şansı yakalayacaksınız. 

2 Aralık 2014'te PC / Mac ve PlayStation 4 için, 3 Aralık'ta Xbox One ve Xbox 360 için, 4 Aralık'ta iOS için ve 9 Aralık'ta da PlayStation 3 için piyasaya çıkan oyunun her bir bölümü 4.99$. İsterseniz 24.99$ vererek tüm sezonu satın alabilirsiniz.

Bir önceki sezonun son bölümde bir ejderini Akgezenler’e kaptıran Daenerys Targaryen, Kuzey’in Kralı Jon Snow ile beraber Akgezenler’i durdurabilecek mi hep beraber göreceğiz.