Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Sneyking, Flying Penguins ile yollarını ayırdı

Sneyking, Flying Penguins ile yollarını ayırdı

23 yaşındaki, Çinli Jingjun “Sneyking” Wu, destek oyuncusu rolüyle sürdürdüğü profesyonel oyunculuk kariyerini sürdüğü Flying Penguins takımından ayrılma kararı aldı.

 

2012 yılında başladığı ve Team Dignitas gibi takımlarda yer aldığı kariyer hayatına çeşitli Premier, Minor ve Major şampiyonluklar ve ikincilik gibi başarılı sıraları sığdıran Sneyking, 2018 yılının Aralık ayında Flying Penguins takımına transfer olmuştu. Flying Penguins ise 2018 yılında kurulan, Kuzey Amerika temelli bir Dota 2 takımıdır. Takımın koçu ve aynı zamanda yönetimiyle uğraşan isim ise Wilson “Fronz” Teng’dir. Kiev’de DreamLeague  turnuvasının tekli eleme formatında yapılan play-off elemelerinde ilk 4’e girmiş böylece büyük liglerde de iddialı olduğunu göstermişti. Yeni bir takım olmasına rağmen başarılı bir giriş yapan ve yükseleceği konusunda takipçilerine adeta garanti veren Flying Penguins, geçtiğimiz günlerde Rodrigo Lelis “Liposa” Santos ile yollarını ayırmıştı. Böylece kadrosu 4 kişi kalan takım, bu eksiği dolduramadan bir oyuncusu ile daha yollarını ayırdı ve aktif oyuncu sayısı 3’e düştü. Şu anda iki oyuncu eksiği olan Flying Penguins’in, sponsorları veya ilerlemelerinde yardımı olacak herhangi bir destekleri olmadan devam ettikleri sezonda, ayrılan oyuncuların ardından aktif kadrosu ise şöyle şekillendi:

Jack “EternaLenVy” Mao

Eric “Ryoya” Dong

Francis “FrancisLee” Lee

Ne takımın kadrodaki oyuncu eksikliği ile ilgili ne de Sneyking’in Flying Penguins’ten ayrılışının ardından ne yapmayı düşündüğü ile ilgili herhangi bir bilgi yok. Ancak Sneyking konuyla alakalı Twitter’da şu paylaşımı yaptı: